444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Paris Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Paris Hakkında 

  2000 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Paris; aşk, sanat, moda ve lüks olgularının baş gösterdiği popüler şehirlerin başında geliyor. Fransa'nın başkenti olan şehir, gerek kültürel olanakları gerekse mimari yapıtlarıyla her yıl dünyanın dört bir yanından gelen gezginlere ev sahipliği yapıyor. Romantizmin ve tarihin büyüsünde bir gezi olanağı sağlayan şehre gelmek istiyorsanız Paris uçuş seferleri için araştırma yapabilirsiniz. 

  Neoklasik mimari üslubuyla cezbedici bir etki uyandıran ve uluslararası üne kavuşan Paris, bünyesinde turistik değer taşıyan pek çok detaya yer veriyor. Dünyaca ünlü sayılı müzeler, sanat galerileri, ihtişamlı caddeler ve mimari tarzdaki dini yapıtlar şehrin görülmeye değer unsurlarını oluşturuyor. Şehrin simgesi haline gelmiş olan Eyfel Kulesi, hiç şüphesiz gelen ziyaretçilerin üzerinde büyük bir intiba bırakıyor.
  Louvre Müzesi, Sacre Coeur Bazilikası, Notre Dame Katedrali ve Pompidou Merkezi, şehrin diğer gezilecek mekanları arasında göze çarpıyor. Özellikle dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini barındıran modern Louvre Müzesi ve 500'den fazla heykel içeren Sacre Coeur Bazilikası, sanatseverlerin başlıca uğrak noktaları arasında yer alıyor. Zengin turistik dokularıyla açık hava müzesini andıran şehre gezi yapmayı düşünüyorsanız dilediğiniz zaman Paris uçak bileti sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Gezi için tarih aralığınızı kararlaştırdıktan sonra da kendinize uygun bir saatte Paris uçak bileti satın alabilirsiniz.
  Dünyanın en gözde şehirleri arasında bulunan Paris; seçkin moda anlayışı, canlı yaşam tarzı, bol yeşillikli alanlarıyla da gelen ziyaretçilerini tatmin etmeyi başarıyor. Ünlü markalara ait lüks mağazaların ve kafelerin yer aldığı Şanzelize Caddesi, şehrin moda anlayışını yansıtmaya yardımcı oluyor. Çocuklarınızla birlikte keyif dolu anlar yaşayabileceğiniz Disneyland Parkı, şehrin eğlence anlayışını simgelerken; Mecidi Çeşmesi ve sekizgen gölü ile göz dolduran Lüksemburg Bahçesi de bölgenin yeşil dokusunu anlamaya yetiyor. Şehrin bu eşsiz güzelliklerini görmek isteyen ziyaretçiler içinse zaman zaman fırsat kampanyalı Paris uçuşları düzenleniyor. Uçak firmalarının kampanyalı uçuşlarını takip ederek ucuz Paris uçak bileti fiyatları sayesinde avantajlı bir seyahat imkanı elde edebilirsiniz.

  Paris Uçak Bileti Fiyatları

  Ulaşım konusunda gelişmiş bir alt yapıya sahip olan metropol kente, Paris dış hat uçuşları ve Paris iç hat uçuşları aracılığıyla yılın her döneminde pek çok turist ziyarete geliyor. Şehir, dört mevsim güzel ve canlı olduğu için yılın 12 ayı gelen misafirlerini ağırlıyor. Dolayısıyla şehre gelmek isteyen gezginler, yılın her dönemi bulunabilen Paris uçak biletleri ile konforlu bir seyahat gerçekleştirebiliyor. Paris uçak bileti fiyatları da havayolu şirketlerinin hizmet seçeneklerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.
  Genellikle her bütçeye uygun olan Paris uçak bileti fiyatı seçenekleri ile kendinize avantajlı bir tatil imkanı yaratabilirsiniz. Tatilinize tam karar verdikten sonra erken rezervasyon haklarınızı kullanabilir ve böylelikle ucuz Paris uçak bileti bulabilme şansınızı artırabilirsiniz. Yolculuğunuzdan bir gün önce veya yolculuk saatinize kadar online check-in işlemlerinizi yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bagaj limiti konusunda aklınıza takılan soruları, havayolu firmanızın müşteri hattını arayarak öğrenebilirsiniz. Olası kazalara veya aksiliklere karşı ise iptal iade koşulları arasında yer alan çeşitli haklarınızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca yurtdışı turları ile Paris’in de içinde yer aldığı birçok Avrupa kentini ya da yalnızca Paris’i gezmek istiyorsanız Paris Turları sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  Paris Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Sanatsal dokularıyla ve zarafetiyle insanı büyüleyen şehir, bünyesinde Charles de Gaulle, Orly ve Beauvais olmak üzere üç adet havalimanı barındırıyor. Roissy olarak da isimlendirilen ve dünyanın başlıca havacılık merkezleri arasında bulunan Charles de Gaulle havalimanı, Paris kalkışlı uçuşlar için büyük avantaj sağlıyor. Orly havalimanı, Avrupa şehirlerinin yanı sıra Orta Doğru, Afrika ve Karayipler gibi pek çok noktaya uçuş imkanı sunuyor. Beauvais havalimanı, daha çok Avrupa içi uçuşlarda kullanılıyor. Şehrin havalimanlarından şehir merkezine ulaşımında da otobüs, tren, metro ve taksi gibi tüm araç seçenekleri tercih edilebiliyor. Eğer özel araba ile gezinizi yapmak isterseniz bu durumda araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve Ucuz Paris Otelleri için Paris Şehir Rehberi sayfasına göz atınız. 

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları