444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Pattaya Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Pattaya Hakkında 

  Tayland'ın başkenti Bangkok'tur ve yaklaşık 150 km doğusunda ve Tayland Körfezi’nin kıyısında yer alan Pattaya, ülkenin en önemli turizm merkezlerinden birisidir.

  "Pattaya"nın kelime anlamı “Güney Batı Muson Rüzgarı”dır. Her yıl yaklaşık 5 milyon turisti ağırlayan şehirdeki "Walking Street" şehrin merkezi olup, gece hayatının da kalbi niteliğindedir.

  Pattaya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  U – Tapao Uluslararası Havaalanı
  Şehir merkezinin 30 kilometre güneyinde yer alan bir havaalanıdır. Ancak daha çok askeri amaçla kullanılmaktadır. 

  Yolcu taşımacılığı için daha çok Bangkok Havaalanı kullanılır. Bu havaalanından Pattaya şehir merkezine ise bu havaalanı önünden kalkan minibüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu minibüslerle Bangkok – Pattaya şehir merkezi arası yaklaşık 30 dakika sürmektedir. 

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları