444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Pattaya Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Pattaya Hakkında 

  Tayland'ın başkenti Bangkok'tur ve yaklaşık 150 km doğusunda ve Tayland Körfezi’nin kıyısında yer alan Pattaya, ülkenin en önemli turizm merkezlerinden birisidir.

  "Pattaya"nın kelime anlamı “Güney Batı Muson Rüzgarı”dır. Her yıl yaklaşık 5 milyon turisti ağırlayan şehirdeki "Walking Street" şehrin merkezi olup, gece hayatının da kalbi niteliğindedir.

  Pattaya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  U – Tapao Uluslararası Havaalanı
  Şehir merkezinin 30 kilometre güneyinde yer alan bir havaalanıdır. Ancak daha çok askeri amaçla kullanılmaktadır. 

  Yolcu taşımacılığı için daha çok Bangkok Havaalanı kullanılır. Bu havaalanından Pattaya şehir merkezine ise bu havaalanı önünden kalkan minibüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu minibüslerle Bangkok – Pattaya şehir merkezi arası yaklaşık 30 dakika sürmektedir. 

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları