444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Phuket Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Phuket Hakkında 

  Tayland en büyük adası olan Phuket, ülkenin en güzel kumsallarına sahiptir. Phuket Adası’nı, Andaman Denizi ve Hint Okyanusu çevrelemektedir.

  Ada, büyük kumsalları, yeşilin ve mavinin her tonunu bulabileceğiniz doğasıyla gizli bir cennettir.

  Phuket Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Şehrin kuzeyinde yer alan bu havaalanı, Tayland’ın en büyük havaalanlarındandır. 
  Havaalanından şehir merkezine ulaşım için en makul ulaşım şekli raylı sistemdir. Tren vasıtasıyla yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonunda Phuket şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Tren dışında otobüs seferlerini kullanarak da şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Havaalanının önünde bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsleri kullanarak, Phuket şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için Phuket Şehir Rehberi 'ni ziyaret edebilirsiniz.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları