TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Polonya - Doğu Avrupa 8 Ülke 11 Şehir Turu

(20 Eylül - 29 Eylül 2019)
3* Oteller Vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
349,00 EUR 2.219,64 TL
349,00 EUR 2.219,64 TL
499,00 EUR 3.173,64 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Axess Card
  6 (2 + 4) Taksit
 • Ziraat
  6 (3 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • World Card
  2 Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  2 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Card Finans
  5 (2 + 3) Taksit
 • Card Finans
  6 (3 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  5 (2 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  6 (3 + 3) Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 2. Belirtilen Otellerde Konaklama (7 Gece Oda Kahvaltı)
 3. Alan - Otel / Otel - Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler
 4. Panoramik Şehir Turları
 5. Rehberlik Hizmetleri (Türkçe)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Vize Ücreti
  (Opsiyonel)
  120,00 EUR
 2. Vize Ücreti (İzmir)
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 3. Vize Ücreti (Ankara)
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 4. Yurtdışı Çıkış Harcı
 5. Kişisel Harcamalar
 6. Ekstra Turlar
 7. Bahşişler
 8. Seyahat Sağlık Sigortası
  (Opsiyonel)
  15,00 EUR (0-70 Yaş)
  30,00 EUR (70-100 Yaş)

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Kişinev

Akşam üzeri saat 19.00’da Kadıköy Evlendirme dairesi otobüs kalkış noktası, 20.00’da Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından Baltıklar, Polonya ve Doğu Avrupa turumuz için Hamzabeyli Sınır Kapısı’na hareket. Sınıra varışımıza takiben pasaport işlemleri ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. 
2. Gün

Kişinev

Keyifli bir yolculuğun ardından Kişinev’e varış. Panoramik şehir turu esnasında Nativity Katedrali, 1840'ta Rus-Türk Savaşı anıtı olarak inşa edilen beyaz taştan yapılmış olan 13 metrelik saatli zafer takı, Moldova hükümdarı III. Ştefan'ın bronz heykeli, Moldova Ulusal Tarih Müzesi, Peyzajlı bahçeleri, anıtları, büyük bir çeşmesi ve Rumen yazarların büstleri olan ?tefan cel Mare Central Park göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3. Gün

Kişinev - Kiev - Minsk

Sabah otelde erken alınacak kahvaltının ardından Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Ukrayna’nın başkenti Kiev turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında Ayasofya Meydanı, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Opera Binası, Parlamento Binası, Özgürlük Meydanı, Dostluk Heykeli ve Padol semti göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Minsk’e hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında Bağımsızlık Caddesi, Zafer caddesi, 17yy ve 20yy’ın mimari anıtları olan Belediye Binası, Kutsal Ruh Katedrali, Meryem Ana Katedrali, Trinity Bölgesinin varoş sokakları, Dünyanın en muhteşem mimarı yapıları listesinde yer alan Zafer anıtı ve Ulusal kütüphane göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra Kiev Turu: 40 EUR (Kişi Başı)
4. Gün

Minsk - Vilnius - Riga

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket. Yol üzerinde ekstra Litvanya’nın başkenti Vilnius turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında Şehir meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi ve Heykeli, St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anna Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Riga’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında St. Peter's Kilisesi, Karakafalılar Evi, Özgürlük Anıtı, Riga Katedrali, Riga Kalesi ve Art nouveau mimarisi ile süslenmiş sokakları göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra Vilnius Turu: 40 EUR (Kişi Başı)
5. Gün

Riga - Tallinn - Parnu - Riga

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Estonya’nın başkenti Tallinn Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi, Toompea Kalesi, Pink Herman Kalesi, Aziz Olaf Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Riga’ya dönüş. Yol üstünde Estonya'nın Baltık Denizi kıyısında bulunan Parnu'da kısa bir mola ardından Riga’ya varış. Otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli Ortaçağ Eğlencesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda 800 yıllık bir handa yer alan orta çağ restoranında, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Leton mutfağının yerel tatlarını tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Tallinn Turu: 50 EUR (Kişi Başı)
Ekstra Riga Ortaçağ Eğlencesi: 55 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dahildir.)
6. Gün

Riga - Kaunas - Varşova

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Polonya’nın başkenti Varşova’ya hareket. Yol üzerinde ekstra Litvanya'nın Vilnius'dan sonra en büyük ikinci şehri olan Kaunas turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında eski şehir, Kaunas Kalesi, Holy Trinity Kilisesi, St. Paul ve St. Peter katedrali, St. George Klisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Varşova’ya devam ediyoruz. Varşova’ya varışımızın ardından panoramik şehir turu. Panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, Barbakan Kapısı, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Polonyalı Kimyager ve Fizikçi Madam Curie'nin yaşadığı, çalışmalarını yaptığı ev göreceğimiz yerler arasındadır. Otele transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra Kaunas Turu: 40 EUR (Kişi Başı)
7. Gün

Varşova - Czestochowa - Krakov

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Polonya'nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakov’a hareket. Yol üzerinde ekstra içinden Warta Nehri geçen ve Jasna Gora Manastırındaki Czarna Madonna adlı Bakire Meryem ikonası ile ünlü Czestochowa turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Turumuz ardından Krakov’a hareket. Krakov’a varışımız ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında Wawel Kalesi, Wawel Katedrali, Pazar Meydanı, Kapalı Çarşı, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli Leh eğlencesi turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra Czestochowa Turu: 40 EUR (Kişi Başı)
Ekstra Leh Eğlencesi: 55 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dahildir.)
8. Gün

Krakov - Bükreş

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olan Wieliczka Tuz Madeni Turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otele transfer. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek Nazi Almanyası tarafından II. Dünya savaşı zamanında kurulan en büyük toplama kampı olan Auschwitz Nazi Kampı turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket. Geceleme otobüste.
Ekstra Wieliczka Tuz Madeni Turu: 65 EUR (Kişi Başı)
Ekstra Auschwitz Nazi Kampı Turu: 65 EUR (Kişi Başı)
9. Gün

Bükreş

Bükreş’e varışımız ardından panoramik Bükreş Şehir Turu. Bu turumuz esnasında Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Athenium’u, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi”, Atamız Mustafa Kemal Atatürk Heykeli, Garnizon Binası, Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra Romen Gecesi Turu: 40 EUR (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dahildir.)
10. Gün

Bükreş - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları

 • 19.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 20.00’da Bakırköy Ömür Plaza Önü

Açıklamalar

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ

GÜNDÜZ TURLARI PAKETİ (7 TUR)

KİEV TURU    : 40 EUR
VİLNİUS TURU   : 40 EUR
TALLİNN TURU   : 50 EUR
KAUNAS TURU   : 40 EUR
CZESTOCHOWA TURU  : 40 EUR
WİELİCZKA TUZ MADENİ TURU : 65 EUR  (giriş ücreti dahil)
AUSCHWİTZ NAZİ KAMPI TURU : 65 EUR  (giriş ücreti dahil) 
Bu turları paket olarak alındığınızda 340 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 300 EURO olacaktır. Turlar yemeksiz yapılacaktır.

TÜM TURLAR (10 TUR)
KİEV TURU    : 40 EUR
VİLNİUS TURU   : 40 EUR
TALLİNN TURU   : 50 EUR
RİGA ORTAÇAĞ EĞLENCESİ : 55 EUR
KAUNAS TURU   : 40 EUR
CZESTOCHOWA TURU  : 40 EUR
LEH EĞLENCESİ TURU  : 55 EUR
WİELİCZKA TUZ MADENİ TURU : 65 EUR (giriş ücreti dahil)
AUSCHWİTZ NAZİ KAMPI TURU : 65 EUR (giriş ücreti dahil)
ROMEN GECESİ TURU  : 40 EUR
Bu turları paket olarak alındığınızda 490 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 420 EURO olacaktır.


***Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 20 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.

 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.