444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Riga Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Riga Hakkında 

  Letonya’nın Baltık Denizi’ne bakan kısmında Daugava Nehri’nin ağzında yer alan şehir 1201 yılında kurulmuştur. Baltık devletlerinde bulunan en büyük şehir Riga, Letonya’nın başkenti ve aynı zamanda en önemli finansal, kültürel, ticari merkezidir.

  Letonya’daki Sovyet hakimiyetinin 1991 yılında sona ermesiyle Riga gelişmeye başlamış ve Baltık Denizi’nin en kozmopolit kentlerinden biri haline gelmiştir. Şehrin tarihi merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır.

  Riga Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Riga Uluslararası Havaalanı:
  Riga şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezinin batısında konumlanmaktadır. 

  Riga Havaalanı’ndan şehir merkezine oldukça sık otobüsler kalkmaktadır. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonucunda havaalanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları