444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Roma Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Roma Hakkında


  İtalya'nın başkenti olan Roma; muazzam sarayları, görkemli kiliseleri ve yüzyıllık heykelleriyle dünyanın en gözde turizm merkezleri arasında bulunuyor. 3000 yıldan beri dünyayı büyüleyen şehir, canlı gece hayatı, sanatsal dokuları ve kültürel imkanlarıyla da turist çekmeyi başarıyor. Tarihsel ve modern unsurları bir arada yaşayabileceğiniz bu şehre gelmek için kendinize uygun bulduğunuz Roma uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  Geçmişte birçok medeniyete beşiklik etmiş olan Roma, ters yazılışında aşk anlamı taşıdığı için "Adında Aşk Saklı Şehir" olarak biliniyor. İtalyan mutfağı , moda , alışveriş , festival  ve daha fazlasına tanık olacağınız Roma’da rüya  gibi bir tatil  yapmak için hemen seyahat planınızı oluşturmaya başlayın. Antik yapılarıyla her köşesinde tarihi hissetmenize aracılık eden şehir, bünyesinde dinsel, tarihsel ve kültürel öneme sahip olan bağımsız devlet Vatikan'ı barındırıyor. Dünyanın en küçük devleti olma özelliğine sahip olan Vatikan, en gözde sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapan kompleks müzeleriyle dahi görülmeye değiyor.

  Roma Uçak Bileti Fiyatları

  Tiber ve Aninane nehirleri arasında yer alan şehir, gerek Türkiye'den gerekse farklı ülkelerden gelen turistlerin uğrak noktası olduğu için Roma uçak biletleri konusunda size büyük kolaylıklar sunuyor. Avrupa'nın işlek kavşakları üzerinde bulunan şehre, seçilen havayolu şirketlerine bağlı olarak gerek aktarmalı gerekse direkt olarak Roma uçuşları gerçekleştiriliyor. Bölgeye özellikle Türkiye'den gelmek isteyen ziyaretçiler için direkt giden ve yaklaşık 2 saat süren Roma uçuş seferleri düzenleniyor. Farklı bütçelere hitap edebilen Roma uçak bileti fiyatı alternatifleri sayesinde siz de unutamayacağınız bir Avrupa gezisi planlayabilirsiniz.
  Kolezyum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri ve Santo Maria Maggiore Bazilikası gibi şehirle özdeşleşmiş unsurlar ise diğer gezilecek yerler arasında yer alıyor. Antik çağlara ait mimari kalıntıları daha yakından görmek ve eğlenceli vakitler geçirmek için dilediğiniz zaman Roma uçak bileti sorgulama işlemi yapabilir, böylelikle Roma uçak bileti fiyatları hakkında bir ön bilgi edinebilirsiniz. Gezi planınızı kararlaştırdıktan sonra da erken rezervasyon yapabilir, ucuz Roma uçak bileti fiyatları sayesinde avantajlı bir gezi deneyimleme fırsatı yakalayabilirsiniz.
  UNESCO tarih mirası listesinde bulunan şehre gelebilmek için bulunduğunuz bölgeye göre Roma dış hat uçuşları veya Roma iç hat uçuşları için araştırmanızı yaparak, kendinize cazip gelen uçuşu seçebilirsiniz. Yolculuğunuzdan bir gün önce check-in işlemlerinizi hallederek uçuş gününüzde zamandan tasarruf edebilirsiniz. Seyahatinize dair herhangi bir sorun yaşamanız durumunda ise havayolu şirketinizin müşteri hattını arayarak iptal iade koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca havayolu firmalarının bagaj limiti konusunda disiplinli davrandıklarını da aklınızdan çıkarmamalısınız. Ayrıca Yurtdışı Turları  ile Roma ve daha birçok kenti gezginler  ile birlikte keşfetmek isterseniz Roma Turları  sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.


  Roma Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Akdeniz ülkesi İtalya'nın başkenti olan Roma, her mevsim uçak yolcuğu yapmanıza uygunluk gösteriyor. Ancak şehir yaz aylarında daha yoğun bir turist popülasyonu ile karşılaştığı için Roma'ya ilkbahar-sonbahar aylarında gelmek daha verimli ve keyifli gezi geçirmenizi sağlıyor. Avrupa'nın gözde turistik merkezlerinden olan şehre, mevsim geçişlerinde gelmek üstelik ucuz Roma uçak bileti alma şansınızı da artırıyor.
  Zengin turistik değerleriyle global bir öneme sahip olan Roma'da uçak yolculuğu için iki büyük havalimanı işlev görüyor. Şehir merkezinden yaklaşık 15 km uzaklıkta yer alan ve şehir içine kolay ulaşım sunan Ciampiano havalimanı, daha çok charter ve özel uçuşların yapıldığı alan olarak işlevine devam ediyor. Fiumicino semtindeki Leonardo da Vinci havalimanı, 29 kilometrelik geniş alanında 4 terminaliyle faaliyet gösteriyor. Avrupa'nın en işlek sekizinci havalimanı olan Leonardo da Vinci, Roma kalkışlı uçuşlar için ziyaretçilerine pek çok havayolu şirketi olanağı tanıyor. Ciampiano veya Leonordo da Vinci havalimanından şehir merkezine gidişlerde ise taksi, metro, otobüs veya özel Roma Araç Kiralama gibi ulaşım alternatifleri kullanılabiliyor. Daha detaylı bilgi ve Ucuz Roma Otelleri için Roma Şehir Rehberi  sayfasına göz atınız.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları