444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Roma Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Roma Hakkında


  İtalya'nın başkenti olan Roma; muazzam sarayları, görkemli kiliseleri ve yüzyıllık heykelleriyle dünyanın en gözde turizm merkezleri arasında bulunuyor. 3000 yıldan beri dünyayı büyüleyen şehir, canlı gece hayatı, sanatsal dokuları ve kültürel imkanlarıyla da turist çekmeyi başarıyor. Tarihsel ve modern unsurları bir arada yaşayabileceğiniz bu şehre gelmek için kendinize uygun bulduğunuz Roma uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  Geçmişte birçok medeniyete beşiklik etmiş olan Roma, ters yazılışında aşk anlamı taşıdığı için "Adında Aşk Saklı Şehir" olarak biliniyor. İtalyan mutfağı , moda , alışveriş , festival  ve daha fazlasına tanık olacağınız Roma’da rüya  gibi bir tatil  yapmak için hemen seyahat planınızı oluşturmaya başlayın. Antik yapılarıyla her köşesinde tarihi hissetmenize aracılık eden şehir, bünyesinde dinsel, tarihsel ve kültürel öneme sahip olan bağımsız devlet Vatikan'ı barındırıyor. Dünyanın en küçük devleti olma özelliğine sahip olan Vatikan, en gözde sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapan kompleks müzeleriyle dahi görülmeye değiyor.

  Roma Uçak Bileti Fiyatları

  Tiber ve Aninane nehirleri arasında yer alan şehir, gerek Türkiye'den gerekse farklı ülkelerden gelen turistlerin uğrak noktası olduğu için Roma uçak biletleri konusunda size büyük kolaylıklar sunuyor. Avrupa'nın işlek kavşakları üzerinde bulunan şehre, seçilen havayolu şirketlerine bağlı olarak gerek aktarmalı gerekse direkt olarak Roma uçuşları gerçekleştiriliyor. Bölgeye özellikle Türkiye'den gelmek isteyen ziyaretçiler için direkt giden ve yaklaşık 2 saat süren Roma uçuş seferleri düzenleniyor. Farklı bütçelere hitap edebilen Roma uçak bileti fiyatı alternatifleri sayesinde siz de unutamayacağınız bir Avrupa gezisi planlayabilirsiniz.
  Kolezyum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri ve Santo Maria Maggiore Bazilikası gibi şehirle özdeşleşmiş unsurlar ise diğer gezilecek yerler arasında yer alıyor. Antik çağlara ait mimari kalıntıları daha yakından görmek ve eğlenceli vakitler geçirmek için dilediğiniz zaman Roma uçak bileti sorgulama işlemi yapabilir, böylelikle Roma uçak bileti fiyatları hakkında bir ön bilgi edinebilirsiniz. Gezi planınızı kararlaştırdıktan sonra da erken rezervasyon yapabilir, ucuz Roma uçak bileti fiyatları sayesinde avantajlı bir gezi deneyimleme fırsatı yakalayabilirsiniz.
  UNESCO tarih mirası listesinde bulunan şehre gelebilmek için bulunduğunuz bölgeye göre Roma dış hat uçuşları veya Roma iç hat uçuşları için araştırmanızı yaparak, kendinize cazip gelen uçuşu seçebilirsiniz. Yolculuğunuzdan bir gün önce check-in işlemlerinizi hallederek uçuş gününüzde zamandan tasarruf edebilirsiniz. Seyahatinize dair herhangi bir sorun yaşamanız durumunda ise havayolu şirketinizin müşteri hattını arayarak iptal iade koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca havayolu firmalarının bagaj limiti konusunda disiplinli davrandıklarını da aklınızdan çıkarmamalısınız. Ayrıca Yurtdışı Turları  ile Roma ve daha birçok kenti gezginler  ile birlikte keşfetmek isterseniz Roma Turları  sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.


  Roma Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Akdeniz ülkesi İtalya'nın başkenti olan Roma, her mevsim uçak yolcuğu yapmanıza uygunluk gösteriyor. Ancak şehir yaz aylarında daha yoğun bir turist popülasyonu ile karşılaştığı için Roma'ya ilkbahar-sonbahar aylarında gelmek daha verimli ve keyifli gezi geçirmenizi sağlıyor. Avrupa'nın gözde turistik merkezlerinden olan şehre, mevsim geçişlerinde gelmek üstelik ucuz Roma uçak bileti alma şansınızı da artırıyor.
  Zengin turistik değerleriyle global bir öneme sahip olan Roma'da uçak yolculuğu için iki büyük havalimanı işlev görüyor. Şehir merkezinden yaklaşık 15 km uzaklıkta yer alan ve şehir içine kolay ulaşım sunan Ciampiano havalimanı, daha çok charter ve özel uçuşların yapıldığı alan olarak işlevine devam ediyor. Fiumicino semtindeki Leonardo da Vinci havalimanı, 29 kilometrelik geniş alanında 4 terminaliyle faaliyet gösteriyor. Avrupa'nın en işlek sekizinci havalimanı olan Leonardo da Vinci, Roma kalkışlı uçuşlar için ziyaretçilerine pek çok havayolu şirketi olanağı tanıyor. Ciampiano veya Leonordo da Vinci havalimanından şehir merkezine gidişlerde ise taksi, metro, otobüs veya özel Roma Araç Kiralama gibi ulaşım alternatifleri kullanılabiliyor. Daha detaylı bilgi ve Ucuz Roma Otelleri için Roma Şehir Rehberi  sayfasına göz atınız.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları