444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

San Diego Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Uçak Bileti
 • San Diego Hakkında 

  ABD’nin sekizinci büyük şehri olan San Diego, aynı zamanda Kaliforniya eyaletinin ikinci büyük şehridir. Kaliforniya’nın güneyinde yer alan şehir Pasifik Okyanusu kıyında, Meksika sınırında konumlanmıştır.

  San Diego ılık iklimi, etkileyici plajları, doğal limanı, biyoteknoloji ve sağlık hizmetleri alanındaki hizmetleri ile bilinmektedir. Aynı zamanda stratejik bir nokta olan şehir Amerikan Deniz kuvvetlerinin Pasifik Okyanusu merkezi olarak da bilinmektedir.


  San Diego Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  San Diego Uluslararası Havalimanı şehre yalnızca 10 dakikalık mesafededir. Havalimanından şehir merkezine giden shuttle servisler kişi başı 15$’dır. Şehre gitmek için bir başka yol ise 992 numaralı metrobüstür ve ücreti 2,25$’dır.

  Şehir merkezine taksi ile gitmek de mümkündür ve ücret 20$ ile 30$ arasında tutmaktadır. Ancak taksilerde  %15 kadar bahşiş uygulanmaktadır.


  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları