444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

San Diego Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • San Diego Hakkında 

  ABD’nin sekizinci büyük şehri olan San Diego, aynı zamanda Kaliforniya eyaletinin ikinci büyük şehridir. Kaliforniya’nın güneyinde yer alan şehir Pasifik Okyanusu kıyında, Meksika sınırında konumlanmıştır.

  San Diego ılık iklimi, etkileyici plajları, doğal limanı, biyoteknoloji ve sağlık hizmetleri alanındaki hizmetleri ile bilinmektedir. Aynı zamanda stratejik bir nokta olan şehir Amerikan Deniz kuvvetlerinin Pasifik Okyanusu merkezi olarak da bilinmektedir.


  San Diego Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  San Diego Uluslararası Havalimanı şehre yalnızca 10 dakikalık mesafededir. Havalimanından şehir merkezine giden shuttle servisler kişi başı 15$’dır. Şehre gitmek için bir başka yol ise 992 numaralı metrobüstür ve ücreti 2,25$’dır.

  Şehir merkezine taksi ile gitmek de mümkündür ve ücret 20$ ile 30$ arasında tutmaktadır. Ancak taksilerde  %15 kadar bahşiş uygulanmaktadır.


  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları