444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

San Francisco Adana Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • San Francisco Hakkında

  Amerika'nın en büyük 13. şehri, Kaliforniya eyaletinin 4. büyük şehridir. San Francisco Kaliforniya eyaletini güney kıyısındadır ve üç tarafı denizlerle çevrilidir. Alcatraz, Treasure, Farallon adaları ve şehre bitişik olan Yerba Buena Adası şehrin parçalarıdır.
  Şehir aynı zamanda oldukça önemli bir finansal merkezdir. Otuzdan fazla finans enstitüsünün yer aldığı şehirde dünyada en çok üretim yapan 18. şehir,  ABD’de ise en çok üretim yapan 8. şehirdir.

  Günümüzde San Francisco dünyanın en çok ziyaret edilen 100 şehri arasında 35. sıradadır. Dağlık alanları, Victoria Dönemi mimarisi, yaz sisleri ve kültürel çeşitliliğiyle oldukça ilgi çeken bir noktadır. 

  San Francisco Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım


  San Francisco Uluslararası Havaalanı'na gelen yolcular yürüyerek ya da ücretsiz havaalanı servisini kullanarak  Dış Hatlar Terminali G tarafına bitişik olan raylı sistem istasyonu olan BART İstasyonuna varabilir. BART istasyonunu kulllanarak San Francisco Havaalanı'ndan San Francisco'ya  yolculuk etmek 8 dolar tutarında olup, seferler 15 - 20 dakika sıklığında hareket etmektedir. BART trenleri  San Bruno, Güney San Francisco, Colma, Daly City  rotasını izleyerek  San Francisco'ya varır. Bu noktadan sonra yolcular San Francisco belediye ulaşım ajansının araçlarını kullanabilir.

  Oakland Havaalanı'na gelen yolcular ise 10-15 dakika süren "AirBart " otobüsünü kullanarak BART istasyonuna gidebilirler. Yolculuk ücreti yetişkinler için 3 dolar çocuklar için ise 1 dolar tutarındadır. Bu noktadan sora BART trenleri San Francisco'ya direk olarak, 4 dolarlık bir ücretle hareket ederler.

  Taksiler kamu ulaşım araçlarına oranla büyük ölçüde daha pahalıdır. San Francisco Havaalanı’ndan şehre taksiyle yolculuk etmek 40 dolar tutarındadır. Oakland Havaalanı’ndan şehre  taksiye gitmek ise 60 dolardan fazla tutmaktadır.

  Daha çok kısa mesafe uçuşlar için kullanılan San Jose Havalanı’ndan ise taksi ve minibüsler biraz daha pahalıdır. Paylaşımlı kullanılan minibüslerle yolculuk kişi başı 14 dolar tutarındadır.

  Adana Hakkında

  Akdeniz Bölgesi'nde konuşlanmış olan Adana, ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezleri arasında yer alıyor. Şehrin dört köşesine yayılmış durumda olan turistik mekanlar, her yıl sıklıkla gelen ziyaretçilerin büyülenmesine ve hoş vakitler geçirmesine yardımcı oluyor.
  Seyhan Nehri'nin iki kıyısına kurulu olan Adana, Türkiye'nin en büyük 5. şehri olarak öne çıkıyor. Akdeniz'den yaklaşık 30 km içeride bulunan şehrin yüzölçümünün yarısını dağlık alanlar oluşturuyor. Önemli geçiş kavşaklarından olan Adana, Toroslar üzerinde bulunan Gülek Boğazı sayesinde ülkenin Ortadoğu ile ulaşımına fayda sağlıyor. Seyhan, Pozantı, Çukurova, Ceyhan ve Sarıçam şehrin en büyük merkezi ilçeleri arasında bulunuyor.
  Dört bir yanı verimli topraklarla çevrili olan Adana'da yeşilin ve maviliğin iç içe geçtiği coğrafi güzellikler bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Ovalar, yaylalar, göller ve ören yerler, gelen ziyaretçilerine huzur verici bir tatil imkanı tanıyor. Her gün sıklıkla düzenlenen Adana uçak biletleri sayesinde siz de şehre gelebilir ve birbirinden etkileyici doğal güzellikler eşliğinde doyumsuz bir tatil geçirebilirsiniz. Erken rezervasyon imkanını değerlendirerek kendinize ucuz Adana uçak bileti bulabilme olanağı yaratabilirsiniz.

  Adana Şakirpaşa Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Doğal güzellikleri sayesinde göz alıcı bir silüet sunan şehre, uçak firmaları her gün Adana uçuşları organize ediyor. Şehrin merkezi noktalarına yakın noktada bulunan Şakirpaşa Havalimanı, gelen yolcuları modern imkanları çerçevesinde tatmin etmeyi başarıyor. Adana kalkışlı uçuşlar için son derece seçkin bir hizmet sunan havalimanı, 1984 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak Adana iç hat uçuşları için faaliyetlerine başlayan havalimanı, günümüzde Çukurova bölgesinin Mersin ve Osmaniye yerleşim merkezlerine de uçuş hizmeti veriyor. Adana dış hat uçuşları sunan terminalin 3.000.000 yolcu, 169 adet de araç kapasitesi bulunuyor.
  Tarihi ve tabiat kent kimliğine sahip olan şehri konforlu havayolu ulaşımı sayesinde dilediğiniz zaman gezebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yolculuk anınıza kadar online ortamdan check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve zaman alıcı evrak kontrol aşamalarından kurtulabilirsiniz. Yolculuk öncesi veya sırasında karşılaşabileceğiniz muhtemel durumlarda endişe etmeden uçak firmanızı arayabilir ve iptal iade koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bavulunuzu hazırlarken de uçak firmalarının bagaj limiti konusunda olan anlayışlarını mutlaka dikkate almalısınız. Uçak seyahatinizin ardından da otobüs, havalimanı servisi, taksi veya özel Adana Araç Kiralama gibi farklı ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları