444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

San Francisco Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Uçak Bileti
 • San Francisco Hakkında

  Amerika'nın en büyük 13. şehri, Kaliforniya eyaletinin 4. büyük şehridir. San Francisco Kaliforniya eyaletini güney kıyısındadır ve üç tarafı denizlerle çevrilidir. Alcatraz, Treasure, Farallon adaları ve şehre bitişik olan Yerba Buena Adası şehrin parçalarıdır.
  Şehir aynı zamanda oldukça önemli bir finansal merkezdir. Otuzdan fazla finans enstitüsünün yer aldığı şehirde dünyada en çok üretim yapan 18. şehir,  ABD’de ise en çok üretim yapan 8. şehirdir.

  Günümüzde San Francisco dünyanın en çok ziyaret edilen 100 şehri arasında 35. sıradadır. Dağlık alanları, Victoria Dönemi mimarisi, yaz sisleri ve kültürel çeşitliliğiyle oldukça ilgi çeken bir noktadır. 

  San Francisco Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım


  San Francisco Uluslararası Havaalanı'na gelen yolcular yürüyerek ya da ücretsiz havaalanı servisini kullanarak  Dış Hatlar Terminali G tarafına bitişik olan raylı sistem istasyonu olan BART İstasyonuna varabilir. BART istasyonunu kulllanarak San Francisco Havaalanı'ndan San Francisco'ya  yolculuk etmek 8 dolar tutarında olup, seferler 15 - 20 dakika sıklığında hareket etmektedir. BART trenleri  San Bruno, Güney San Francisco, Colma, Daly City  rotasını izleyerek  San Francisco'ya varır. Bu noktadan sonra yolcular San Francisco belediye ulaşım ajansının araçlarını kullanabilir.

  Oakland Havaalanı'na gelen yolcular ise 10-15 dakika süren "AirBart " otobüsünü kullanarak BART istasyonuna gidebilirler. Yolculuk ücreti yetişkinler için 3 dolar çocuklar için ise 1 dolar tutarındadır. Bu noktadan sora BART trenleri San Francisco'ya direk olarak, 4 dolarlık bir ücretle hareket ederler.

  Taksiler kamu ulaşım araçlarına oranla büyük ölçüde daha pahalıdır. San Francisco Havaalanı’ndan şehre taksiyle yolculuk etmek 40 dolar tutarındadır. Oakland Havaalanı’ndan şehre  taksiye gitmek ise 60 dolardan fazla tutmaktadır.

  Daha çok kısa mesafe uçuşlar için kullanılan San Jose Havalanı’ndan ise taksi ve minibüsler biraz daha pahalıdır. Paylaşımlı kullanılan minibüslerle yolculuk kişi başı 14 dolar tutarındadır.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları