444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Şanlıurfa Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Şanlıurfa Hakkında

  Şanlıurfa, eski ve halk arasındaki adıyla Urfa, Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki bir ilimizdir. Ortalama rakımın 785 metredir. Bu şehir Mardin, Gaziantep, Adıyaman ve Diyarbakır ile çevrelenmiş konumdadır. 

  Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Urfa’da GAP havaalanı bulunmaktadır. Şehre 35 km uzaklıktadır.
  Apron kapasitesi 8 uçaktır. 12.000 metrekarelik terminal binası ile hizmet vermektedir.
  Havalimanına D-885 VE D-390 karayolları ile ulaşmak mümkündür. Terminalde yaklaşık 500 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları