444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Singapur Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Singapur Hakkında 

  Singapur, Malay Yarımadası’nda yer alan bir ada devletidir. Ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde bulunan Singapur, dünyanın az sayıdaki şehir devletlerinden bir tanesidir.

  Singapur kuzeyde Malezya’nın Johor eyaleti ile güneyde de Endonezya’nın Riau Adaları ile çevrili durumdadr. Kuzeyinde ve batısında ise Johore boğazı bulunmaktadır. Yüzölçümü olarak 622 kilometre karelik bir alana yayılmış olan Singapur, 40 kadar adacıktan oluşmaktadır. Bu bölge, Malay Yarımadası’na 1200 metre uzunluğunda olan bir demir yolu ile bağlıdır. Singapur Adası’nın uzunluğu yaklaşık olarak 43 kilometre, eni ise 22,5 kilometredir.

  Singapur Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Singapur Changi Havaalanı:
  Şehir merkezine 20 kilometre uzaklığında bulunan bir havaalanıdır. Havaalanı ile şehir merkezi arası oldukça çok uzak değildir. Yaklaşık 25 – 30 dakikalık bir yolculuk sonucunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.  Havaalanı ile şehir arasında ulaşım The Coast Parkway otoyoluyla sağlanmaktadır. 

  Şehre ulaşmak için üç alternatifiniz bulunmaktadır. Bunlar taksi ve şehrin belli yerlerine kadar giden otobüslerdir. Ülkede bulunan oldukça modern otoyol, sizi şehir merkezine bağlamaktadır. 3 terminali bulunan bu havaalanında, 2 ve 3 numaralı terminallerin çıkışında bekleyerek, şehir merkezinde gitmek istediğiniz bölgeye uygun bir otobüs bulabilirsiniz. Bunun dışında tren de tercih edebileceğiniz ulaşım vasıtalarından bir tanesidir. 

  Şehir merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek bir diğer seçenek taksidir. Havaalanından şehir merkezine taksi ile yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları