444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Singapur Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Singapur Hakkında 

  Singapur, Malay Yarımadası’nda yer alan bir ada devletidir. Ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde bulunan Singapur, dünyanın az sayıdaki şehir devletlerinden bir tanesidir.

  Singapur kuzeyde Malezya’nın Johor eyaleti ile güneyde de Endonezya’nın Riau Adaları ile çevrili durumdadr. Kuzeyinde ve batısında ise Johore boğazı bulunmaktadır. Yüzölçümü olarak 622 kilometre karelik bir alana yayılmış olan Singapur, 40 kadar adacıktan oluşmaktadır. Bu bölge, Malay Yarımadası’na 1200 metre uzunluğunda olan bir demir yolu ile bağlıdır. Singapur Adası’nın uzunluğu yaklaşık olarak 43 kilometre, eni ise 22,5 kilometredir.

  Singapur Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Singapur Changi Havaalanı:
  Şehir merkezine 20 kilometre uzaklığında bulunan bir havaalanıdır. Havaalanı ile şehir merkezi arası oldukça çok uzak değildir. Yaklaşık 25 – 30 dakikalık bir yolculuk sonucunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.  Havaalanı ile şehir arasında ulaşım The Coast Parkway otoyoluyla sağlanmaktadır. 

  Şehre ulaşmak için üç alternatifiniz bulunmaktadır. Bunlar taksi ve şehrin belli yerlerine kadar giden otobüslerdir. Ülkede bulunan oldukça modern otoyol, sizi şehir merkezine bağlamaktadır. 3 terminali bulunan bu havaalanında, 2 ve 3 numaralı terminallerin çıkışında bekleyerek, şehir merkezinde gitmek istediğiniz bölgeye uygun bir otobüs bulabilirsiniz. Bunun dışında tren de tercih edebileceğiniz ulaşım vasıtalarından bir tanesidir. 

  Şehir merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek bir diğer seçenek taksidir. Havaalanından şehir merkezine taksi ile yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları