444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Sofya Adana Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Sofya Hakkında 

  Sofya, Bulgaristan’ın başkentidir. Vitosha ve Lyukin dağları arasında olan bu kent, Sofya Vadisi üzerinde kuruludur. Bu şehir ülkenin hem politik hem kültürel hem de ekonomik merkezi konumundadır. Yemyeşil doğası, dünya çapında meşhur sıcak ve soğuk kaplıca suları ile yaklaşık 7000 sene önce keşfedildiği varsayılan bu şehir, Avrupa kıtasının en eski yerleşim merkezlerinden bir tanesi olarak lanse edilir.

  Sofya oldukça eski bir tarihe sahiptir. Milattan önce yedinci ve sekizinci yüzyıllarda bu bölgede Serdi isminde Trakyalı bir kabilenin yaşadığı söylenmektedir. Balkan yarımadasında peşi sıra zaferler kazanan Roma ise Trakyalılar’ın bu bağımsızlığına son vermişlerdir. Romalılar hakimiyet altına aldıkları bu bölgeye, idari ve askeri düzen oturtmak için Serdika ismini vermişlerdir. Kelime anlamı olarak Serdiler’in şehri anlamına gelen bu şehir, oldukça önemli bir idari ve ticari merkez olmuştur. Sofya kenti 3 Nisan 1879 tarihinde ise Bulgaristan’ın resmi olarak başkenti ilan edilmiştir. 

  Sofya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Sofya Havaalanı şehir merkezinin 10 kilometre doğusunda yer almaktadır. havaalanından şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz vasıtalar otobüs, taksi ve araç kiralamadır.
  Sofya Havaalanı’ndan şehir merkezine, terminal 1’in çıkışında bulunan otobüs duraklarından 84 numaralı otobüs ile ya da terminal 2’nin çıkışında bulunan 284 numaralı otobüs ile 30 dakika sürecek bir yolculuk sonucunda ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler saat 05.00 – 23.00 arasında hizmet vermektedir.

  Taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Gerek terminallerin içinde bulunan ofislerden gerekse terminal çıkışlarında sıralı halde bulunan taksilerden birine binerek, oldukça kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.

  Tüm bunların dışında araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havaalanında şoförlü veya şoförsüz dilediğiniz aracı kiralayarak  Sofya şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Adana Hakkında

  Akdeniz Bölgesi'nde konuşlanmış olan Adana, ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezleri arasında yer alıyor. Şehrin dört köşesine yayılmış durumda olan turistik mekanlar, her yıl sıklıkla gelen ziyaretçilerin büyülenmesine ve hoş vakitler geçirmesine yardımcı oluyor.
  Seyhan Nehri'nin iki kıyısına kurulu olan Adana, Türkiye'nin en büyük 5. şehri olarak öne çıkıyor. Akdeniz'den yaklaşık 30 km içeride bulunan şehrin yüzölçümünün yarısını dağlık alanlar oluşturuyor. Önemli geçiş kavşaklarından olan Adana, Toroslar üzerinde bulunan Gülek Boğazı sayesinde ülkenin Ortadoğu ile ulaşımına fayda sağlıyor. Seyhan, Pozantı, Çukurova, Ceyhan ve Sarıçam şehrin en büyük merkezi ilçeleri arasında bulunuyor.
  Dört bir yanı verimli topraklarla çevrili olan Adana'da yeşilin ve maviliğin iç içe geçtiği coğrafi güzellikler bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Ovalar, yaylalar, göller ve ören yerler, gelen ziyaretçilerine huzur verici bir tatil imkanı tanıyor. Her gün sıklıkla düzenlenen Adana uçak biletleri sayesinde siz de şehre gelebilir ve birbirinden etkileyici doğal güzellikler eşliğinde doyumsuz bir tatil geçirebilirsiniz. Erken rezervasyon imkanını değerlendirerek kendinize ucuz Adana uçak bileti bulabilme olanağı yaratabilirsiniz.

  Adana Şakirpaşa Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Doğal güzellikleri sayesinde göz alıcı bir silüet sunan şehre, uçak firmaları her gün Adana uçuşları organize ediyor. Şehrin merkezi noktalarına yakın noktada bulunan Şakirpaşa Havalimanı, gelen yolcuları modern imkanları çerçevesinde tatmin etmeyi başarıyor. Adana kalkışlı uçuşlar için son derece seçkin bir hizmet sunan havalimanı, 1984 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak Adana iç hat uçuşları için faaliyetlerine başlayan havalimanı, günümüzde Çukurova bölgesinin Mersin ve Osmaniye yerleşim merkezlerine de uçuş hizmeti veriyor. Adana dış hat uçuşları sunan terminalin 3.000.000 yolcu, 169 adet de araç kapasitesi bulunuyor.
  Tarihi ve tabiat kent kimliğine sahip olan şehri konforlu havayolu ulaşımı sayesinde dilediğiniz zaman gezebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yolculuk anınıza kadar online ortamdan check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve zaman alıcı evrak kontrol aşamalarından kurtulabilirsiniz. Yolculuk öncesi veya sırasında karşılaşabileceğiniz muhtemel durumlarda endişe etmeden uçak firmanızı arayabilir ve iptal iade koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bavulunuzu hazırlarken de uçak firmalarının bagaj limiti konusunda olan anlayışlarını mutlaka dikkate almalısınız. Uçak seyahatinizin ardından da otobüs, havalimanı servisi, taksi veya özel Adana Araç Kiralama gibi farklı ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları