TatilSepeti.com
Uygulamada Aç
Standart Oteller Vb.
Son dakika %10 + 6 Taksit
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
1.099,00 TL
989,10 TL
1.055,00 TL
949,50 TL
1.233,00 TL
1.109,70 TL
Erdoba Elagance Otel Vb.
Son dakika %10 + 6 Taksit
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
1.133,00 TL
1.019,70 TL
1.099,00 TL
989,10 TL
1.299,00 TL
1.169,10 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
 • Son dakika %10 + 6 Taksit

  01 Ekim tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 28 Eylül-28 Ekim günleri arasındaki turlarda, Erdoba Elagance Otel Vb.,Standart Oteller Vb. paket tipleri için geçerlidir.

Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Advantage Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Axess Card
  3 Taksit
 • Axess Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Maximum Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  5 (3 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Miles-Smiles
  6 (3 + 3) Taksit
 • Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • Card Finans
  4 (2 + 2) Taksit
 • Card Finans
  5 (3 + 2) Taksit
 • Card Finans
  6 (4 + 2) Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Ziraat
  3 Taksit
 • Ziraat
  6 Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 2. Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 3. Belirtilen Otellerde Konaklama (2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
 4. İkramlar (Otobüs İçi İkramlar)
 5. Çevre Gezileri
 6. Rehberlik Hizmetleri
 7. Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze-Ören yeri giriş ücretleri) (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb)
 8. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Kişisel Harcamalar
 2. Öğle Yemekleri
 3. İçecekler
 4. Ekstra Turlar
 5. Müze Kart

Tur Programı

1. Gün

Diyarbakır - Batman - Hasankeyf - Dicle Nehri - Midyat - Telkâriciler Çarşısı - Midyat Konuk Evi - Mor Gabriel Manastırı

ÜCRETSİZ HAVALİMANI TRANSFERİ kullanacak olan misafirlerimizin MUTLAKA servis katılım noktasını satış temsilcilerimize bildirmesi gerekmektedir. 

Servis Hareket Noktaları: 
03.30 Merter İspark Otoparkı 
04.00 Harbiye Acente Ofis Önü 
04.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 
04.45 Kozyatağı Hİlton Otel Yanı( Yenisahra Köprüsü)*** bu noktadan biniş yapan misafirlerimiz dönüş yolunda (OPTIMUM OUTLET AVM Üst geçidi) Yenisahra Köprüsünde inmek durumundadır.

05.00 Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarında buluşma. 07.55'de hareket edecek olan PEGASUS Havayollarına ait İstanbul / Diyarbakır uçağı ile Diyarbakır'a hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Diyarbakır ‘a varış. Alınan serbest kahvaltının ardından bu güzel şehirden ayrılıyor ve Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ın oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan, fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprüyü görüyoruz. (2010 yılında yaşanan toprak kayması neticesinde, tehlike arz ettiğinden dolayı ilgili bakanlık tarafından kaleye çıkış yasaklanmıştır.) Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulucami, Zindan ve El-Rızk Camii gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zaman ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşimlerinden Midyat’ta kısa bir gezi yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkâri sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Midyat’tan ayrılıp yakınlardaki çok önemli bir dini merkez olan Deyrul Umur (Mor Gabriel) Manastırına gidiyoruz. Kilise Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryemana, Mor Şamuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmakta. Gezimizin ardından Mardin’e gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Kahvaltı > Sabah verilecek molada serbest olarak alınıyor. (Ekstra)
Öğle yemeği > Bahar Restoran – Yöresel serbest menü (Ekstra) 
Akşam yemeği > Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. 
Konaklama > Erdoba Elegance - Erdoba Evleri - Hilton Garden Inn - Matiat - Kasr-ı Serçehan - Büyük Mardin- Dunaysır Otel - AZD House Otel- Yay Grand 
Güzergah > Diyarbakır, Batman, Hasankeyf, Midyat, Mardin / Toplam mesafe 297 KM
2. Gün

Savur - Kıllıt - Mor Yuhanna - Dara Antik Kenti - Deyr-ul Zafaran Manastırı - Kasımiye Medresesi - Mardin Sokakları

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Savur’a hareket ediyoruz. Bu şirin ilçe için “Mardin’in minyatürü” derler. Süryani ve bölge Araplarının yaşadığı ilçede, Süryanilerin geri dönüş projesi kapsamında tekrar hayata döndürdükleri Kıllıt Köyüne uğruyoruz. Köyde yer alan Mor Yuhanna Kilisesini gezebiliriz.Buradaki gezimizin ardından Dara Harabelerine gidiyoruz. Bölgede antik çağa ait en iyi kalıntı olan Dara Kenti’nde içindeki Su Sarnıçları, Kale Yönetim Merkezi gezilerimizi yaptıktan sonra Mardin’deki gezimize başlıyoruz. Uzun yıllar Süryani cemaatinin patriklik mekânı olan ve şu sıralar Metropolitlik Statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini görüyoruz. Ardından yolumuz üzeri Firdevs Köşkünü görerek Mardin şehir merkezine geçiyor ve bu etkileyici orta çağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapmaya başlıyoruz. Yürüyüş sırasında Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi (Şahtana evi), Mardin’in taştan dar sokakları gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Sonrasında Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesinde duruyoruz ve sınıflar, eyvan, camii, hayat havuzu gibi kısımları geziyoruz. Buradan bakıldığında Mezopotamya Ovası’nın görüntüsü sizleri büyüleyecek. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı > Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. 
Öğle yemeği > Ebrar Restoran – Yöresel serbest menü (Ekstra)
Akşam yemeği > Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. 
Konaklama > Erdoba Elegance - Erdoba Evleri - Hilton Garden Inn - Matiat - Kasr-ı Serçehan- Büyük Mardin- Dunaysır Otel - AZD House Otel- Yay Grand 
Güzergah > Mardin – Savur – Mardin / Toplam mesafe 109 KM
3. Gün

PTT Binası(Şahtana Evi) - Zinciriye Medresesi - Mardin - Abbara - Keçi Burcu - Mardin Kapı - Diyarbakır - Surlar

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası “Gündüz Seyranlık; Gece Gerdanlık”  Mardin gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şehidiye Cami,  PTT Evi, Eski Hükümet Konağı,  Zinciriye Medresesi gezilerimizi yaparken yöreye özgü bir mimari unsur olan abbara görüyor ardından Kırklar Kilisesi gezimizi de yaparak öğle yemeğimizi alıyor ve Diyarbakır’a doğru hareket ediyoruz. Dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapı, Keçi Burcuna çıkarak On Gözlü Köprü ve Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra Ermenilere ait Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz (Müsaitlik olması durumunda ). Gezimizin ardından havaalanında check- in işlemlerimizi yaparak 19.25'te kalkacak olan Pegasus Havayollarına ait Diyarbakır/ İstanbul uçağıyla İstanbul’a dönüyor ve bir başka acente organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı > Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. 
Öğle yemeği > Ebrar Restoran – Yöresel serbest menü ( Ekstra) 
Güzergah > Mardin – Diyarbakır / Toplam mesafe 89 KM

Tur Kalkış Noktaları

 • İstanbul(SAW) - Diyarbakır
 • Diyarbakır - İstanbul(SAW)

Açıklamalar

Uçaklı turlarımızda katılım gösteren misafirlerimizin uçak biletleri GRUP PNR şeklinde düzenlenmektedir. Uçak biletleriniz elektronik bilet olup; Check-in işlemleri T.C. Vatandaşlık numarası taşıyan kimlikleriniz ile satın aldığınız turun uçuşunun yapılacağı havayoluna ait kontuara başvurularak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle turunuzun uçuşuyla ilgili bilet numarası veya PNR verilmemektedir. 

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 
Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir. 

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) 
• Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz) 
• Neoplan Cityliner/Tourliner: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.) 
• Mitsubishi Safir: 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir) 

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) 
• Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 

Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) 
• Vw Volt: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
• Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
• Mercedes Sprinter: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
• Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı