TatilSepeti.com
Uygulamada Aç
4* & 5* Oteller Vb.
Son dakika %25 + 9 Taksit
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
2.865,00 TL
2.148,72 TL
2.706,00 TL
2.029,48 TL
3.532,00 TL
2.648,97 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 5 + 4 Taksit
 • Son dakika %25 + 9 Taksit

  20 Ekim tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 22 Eylül-25 Ekim günleri arasındaki turlarda, tüm paket tipleri için geçerlidir.

Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Axess Card
  6 (2 + 4) Taksit
 • Axess Card
  9 (5 + 4) Taksit
 • Axess Card
  12 (8 + 4) Taksit
 • Ziraat
  6 (3 + 3) Taksit
 • Ziraat
  8 (5 + 3) Taksit
 • Ziraat
  9 (6 + 3) Taksit
 • Ziraat
  12 (9 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  9 (7 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  12 (10 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  9 (7 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  12 (10 + 2) Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • World Card
  9 Taksit
 • World Card
  12 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  12 Taksit
 • Card Finans
  3 Taksit
 • Card Finans
  6 (3 + 3) Taksit
 • Card Finans
  9 (6 + 3) Taksit
 • Card Finans
  12 (9 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  3 Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  9 (6 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  12 (9 + 3) Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 2. Belirtilen Otellerde Konaklama (5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
 3. Çevre Gezileri
 4. İkramlar (Otobüs İçi İkramlar)
 5. Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 6. Rehberlik Hizmetleri
 7. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Kişisel Harcamalar
 2. Ekstra Turlar
 3. İçecekler
 4. Öğle Yemekleri
 5. Minibüs Ücretleri
 6. Tekne Turu Ücretleri
 7. Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 8. Müze Kart

Tur Programı

1. Gün

Adana Taş Köprü - Büyük Saat - Sabancı Camii - Ulu Camii - Antakya Mozaik Müzesi - Sokaklar ve Kiliseler - Uzun Çarşı - Harbiye Şelaleleri

Sabah belirlenen noktalardan Havaalanı servisimize biniyoruz. Saat 06.15’de kalkan Pegasus Airlines uçağına biniyor ve saat 07.40’da Adana’ya varıyoruz. Turumuzu gerçekleştireceğimiz aracımız ve rehberimizle buluştuktan sonra gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Adana’nın tarihi simgelerinden Adana Taşköprü oluyor. Seyhan nehri üzerinde yer alan Taş Köprüyü fotoğrafladıktan sonra buradan Sabancı Camii’ni de panoramik olarak fotoğraflama imkânı buluyoruz. Sonrasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle Ramazanoğulları döneminin Adana’daki en anıtsal yapısı olan Adana Ulucami’ne ulaşıyoruz. Sanatsal açıdan Selçuklu, Artuklu, Memluk, Zengi ve Osmanlı üsluplarından çeşitli özellikleri barındıran yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip fotoğrafladıktan sonra yine kısa bir yürüyüşle Adana Saat Kulesine (Büyük Saat) gidiyoruz. Yolumuz üzerinde Adana’nın uzun yıllar başkentliğini yaptığı Ramazanoğulları beyliğine ait olan ve halk arasında dünyada yapıldığı günden bu yana ayakta kalan en eski ev olarak bilinen Ramazanoğlu Konağını görüp saat kulesine ulaşıyoruz. 1881 yılında Ziya Paşa’nın valiliği döneminde inşasına başlanan 32 metre uzunluğundaki saat kulesini gördükten sonra Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. İskenderun, Belen geçidi üzerinden Doğunun Kraliçesi olarak adlandırılan Antakya'ya ulaşıyoruz. 3 ilahi dinin birleştiği bir kent mozaiği olan Antakya’yı sizlerle tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız Harbiye’de Antakya mezeleri ve kebaplarını tadabileceğiniz öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Harbiye Şelalelerinde yapacağımız ufak gezimizin ardından Antakya merkezine gidiyoruz. Farklı din ve mezheplere ait ibadethanelerin yan yana yaşadığı bu güzel şehirdeki ilk ziyaret yerimiz Antakya Mozaik ve Arkeoloji Müzesi oluyor. Dünyada 2 sıradaki mozaik koleksiyonuna sahip bu güzel müze içinde Kral Şuppililuima Heykeli, Mozaikler ve Antakya Lahdi gibi önemli eserleri görme fırsatı yakalıyoruz. Sonrasında Antakya’nın dar sokaklarını gezmek üzere şehir merkezine gidiyoruz. Antakya’nın dar sokaklarında gezerken birbirinden ilginç bilgiler edineceğiz. Sokak gezileri esnasında bölgenin yüzlerce yüzyıl öncesine dayanan İpek Dokuma kültürünü de tanımak üzere Yılmaz İpekçiliği ziyaret ediyoruz. Sonrasında buraların olmazsa olmazı Künefesinin tadına bakmak üzere Arapların Suk-ul Tavil diye adlandırılan Uzun Çarşı’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yöresel ürünlerden alışveriş yapabilir veya çay bardağında ve köpüksüz yapılan süvari kahvesinin tadına bakabilirler.
2. Gün

Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Çarşılar - Tahmis Kahvesi - Elmacı Çarşısı - Bakırcılar Çarşısı – Antep Yeraltı Kastelleri

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından yola koyularak Gaziantep’e ulaşıyoruz. Helenistik dönemde “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’e ulaşıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan mitolojisinden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Öğle yemeğimizi Gaziantep’in iddialı gastronomi mekânlarından birinde alarak gezimizi lezzet açısından da taçlandırıyoruz. Bu enfes yemeğin ardından kentte ki keşfimize devam ediyoruz. Şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız gezimizde öncelikle Gaziantep Kalesi altından başlayan yürüyüşümüz, kültür yolu boyunca devam edecek ve biz sırasıyla; Gaziantep Kalesi – Hanlar – Elmacılar Pazarı – Zincirli Bedesten – Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi – Mevlevihane gibi mekânları görüyoruz. Gezimiz esnasında Gaziantep’in en ilginç yapıları olan yeraltı su şebekesinin yüzyıllardır şehirde nasıl dolaştığını da anlamak için Pişirici Kasteli ziyaretimizi yapıyoruz. Çok şaşırtıcı ve ilginç hikâyeleri olan bu eşsiz yapıyı gördükten sonra Gaziantep Çarşısında Baklava ve Fıstık alabilmeniz için bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonunda konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.
3. Gün

Halfeti Tekne Gezisi - Atatürk Barajı Gövdesi - Adıyaman - Kâhta - Nemrut Dağı Gezisi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından yola koyularak Halfeti’ye ulaşıyoruz. Siyah Gül – Rum Kale ve Savaşan Köy ’ünü, Fırat Nehri üzerinde yapacağımız müthiş tekne gezisi esnasında görme imkânı buluyoruz Ekstra). Burada geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından yolumuza devam ederek Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Yapıldığı dönemde Türkiye’deki mevcut Hidroelektrik santrallerinin ürettiği toplam elektrik miktarının yaklaşık % 20’sini tek başına üretebilecek kapasiteye sahip olan Atatürk Barajında ziyaretçiler için hazırlanmış olan Seyir terasına geçip Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı rehberimizden dinleyip baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Ardından Adıyaman’a varıyor ve burada minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserleri görmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş Tümülüs’ü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Ardından minibüslerimizle Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere Çayı üzerinde inşa edilen Cendere Köprüsü oluyor. Yaklaşık 1800 yıldır ayakta olan bu köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra Arsemia üzerinden Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. 2150 mt yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus – Oromasdes, Apollon – Mithras – Helios - Hermes, Herakles – Artagnes - Ares, Kommagene – Tyche tanrılar heykellerini rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra güneşin batımını izliyoruz. Gün batımı sonrası minibüslerimize binerek otelimize ulaşıyoruz.
4. Gün

Harran Karınca Evleri - Harran Ulu Camii - Göbeklitepe Açıkhava Tapınak Alanı - Şanlıurfa - Balıklıgöl - Hz. İbrahim Makamı - Gümrük Han - Bedesten

Sabah kahvaltımızın ardından Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya doğru yola koyuluyoruz. İlk gezi durağımız Şanlıurfa’ya 45 km mesafedeki Harran ilçesi oluyor. Burada birbirinden ilginç Konik Bacalı Harran Evleri – Harran Höyüğü – Harran Ulu Camii kalıntıları arasında gezimizi yapıyoruz. Harran Evlerinde vereceğimiz mola esnasında yöresel kıyafetler ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Sonrasında Harran’dan ayrılıyor ve Şanlıurfa’da yöresel kebapları tadabileceğimiz öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra ilk ziyaret noktamız Göbeklitepe Ören Yeri oluyor. Tüm insanlık tarihini derinden etkileyen arkeolojik keşiflerin yapıldığı bu eşsiz mekânda; irili ufaklı ve tamamı bulunduğu yerde insan eliyle oyularak ayağa kaldırılmış Taş Sütunları ve üzerlerine işlenmiş şekilleri görüyoruz. Yaklaşık 12.000 yıl önce yapılmış olan bu sütunlar ve kabartmalar hakkında bilgi edindikten sonra şehir merkezine dönüyoruz. Lokal söylentiler ve inanışlara göre Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı nokta olan Balıklıgöl, Eyyübiler döneminde camiye çevrilen Halil-ul Rahman Camii, halk arasında zamanında Zulmiye Camii olarak adlandırılmış olan Rızvaniye Camii, Ayn Zilha Pınarını görüyoruz. Ardından Mescid-i Halil Camii ve Hz. İbrahimin doğup beyaz bir Ceylan tarafından emzirildiği mağara olan Hz. İbrahim Makamı gezilerimizi yapacağız. Şanlıurfa Bedesteni ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest alışveriş molası ve serbest zamanın ardından konaklayacağımız otele gidiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Urfa’nın olmazsa olmaz SIRA GECESİ eğlencesine katılabilirler (Ekstra)
5. Gün

Deyr-ul Zafaran - Kasımıye Medresesi - Mardin Sokakları - Şahtana Konağı - Abbaralar - Mardin Ulu Camii

Sabah kahvaltının ardından yola koyularak Viranşehir – Kızıltepe üzerinden Mardin’e ulaşıyoruz. Meridin veya Meridine (Kalesi bol) ismi ile adlandırılmış; tarih boyunca Mezopotamya Ovasının tepeden denetlemiş bu mistik kenti tanımaya Deyr-ul Zafaran Manastırı ziyareti ile başlıyoruz. ‘Safran Manastırı’ şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz ve 1166 – 1932 yılları arasında Süryani Ortodoks Patrikliği merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı geziyoruz. Midyat Harabale köyünden rahip Mor Şleymun’un M.S. 400’lü yılların başında burada bulunan kaleyi manastıra çevirip bazı azizlerin kemiklerini buraya getirmesiyle kurulan manastırda Meryem Ana Kilisesi, tarihi kesin olarak bilinmeyen bir Güneş Tapınağını manastır rehberi eşliğinde tanımamızın ardından klasik Mezopotamya Medreselerinin en güzel örneği olan Kasımıye Medresesini ziyaret ediyoruz. Açık ve revaklı avlusu, hayat çeşmesi ve havuzu, Dar-ül Kurra ve Dar-ül Hadis’i ile tanımaya çalışacağımız bu önemli yapıda bir süre vakit geçiriyoruz. Sonrasında yöresel yemekler eşliğinde alacağımız öğle yemeğimize geçiyoruz. Yemeğimizin sonrasında nihayet Mardin Sokakları gezimize başlıyoruz. Gezimizin ilk durağı yine diziler ile ünlenmeye başlamış, bir dönem PTT Evi olarak da tanınmış olan Şahtana Konağı ile başlıyoruz. Midyat’tan gelen bir gelin için yaptırıldığı rivayet edilen; Mardinli meşhur mimar Serkis Lole tarafından inşa edilen bu güzel yapıda fotoğraflarımızı çekiyor ve Şehidiye Camii manzarası ile Mezopotamya Ovasının mistik görüntüsünü izliyoruz. Sonrasında yürüyüşümüz devam ediyor. Sokaklar arasında yapacağımız yürüyüş esnasında Abbara (Dar Geçit) denilen mimari unsuları görüyoruz. Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz ve ardından Cumhuriyet Meydanına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ile siz değerli misafirlerimizin bu mistik şehri keşfetmesini istiyoruz. Serbest zaman esnasında Telkâri bakabilir – Mardin Şekeri ve Kuru Yemiş alabilir – Mardin’in meşhur Bıttım Sabunlarına bakabilir ve birbirinden farklı aromaları olan kahveleri içebilirsiniz. Serbest zaman sonunda aracımız ile buluşup otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz Mardin’in meşhur Reyhani Gecelerini izlemek için şehir merkezine gelebilirler.
6. Gün

Midyat Konuk Evi - Midyat Telkarisi - Hasankyef - Kör Zeynel Türbesi - Batman - Diyarbakır

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından yola koyularak Midyat’a varıyoruz. Midyat sokaklarında yapacağımız küçük bir yürüyüş ile Midyat Konuk Evi’ne ulaşıyoruz. Her ne kadar adı hep dizilerle anılsa da taş işçiliğinin en güzel örneklerinden birini de görme fırsatı yakalayacağız. Sonrasında Midyat çarşısında meşhur Gümüş Telkâri işçiliğini görme ve satın alma fırsatı bulacağız. Süryani Şarabı denemek isteyen misafirler de serbest zamanda tadına bakabilir, alışveriş yapabilirler. Sonrasında yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile Hasankeyf’e varıyoruz. (Restorasyon sebebi ile uygun bir noktadan panoramik anlatım ve tanıtım yapılacaktır.) Mağara Evleri, Küçük Saray, Taşköprü, Fitre ve Zekât Kuyusu gibi birbirinden ilginç mekânları görüyoruz. Yakın zamanda GAP kapsamında tamamlanacak olan Ilı Su Barajının suları altında kalacak olan Hasankeyf’te bazı kurtarma çalışmaları yürütülmektedir. Kurtarılan eserlerin en önemlilerinden biri olan Akkoyunlu Hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Beye ait olan Kör Zeynel Türbesi’ni yeni taşındığı yerde ziyaret ediyoruz. Sonrasında Batman’a ulaşıyor ve yöresel lezzetlerin en güzellerini tatma imkânı buluyoruz. Öğle yemeğimizin ardından yola koyularak Diyarbakır’a varıyoruz. Uçağımıza binmeden önce vaktimiz kalır ise Diyarbakır Surları – Diyarbakır Ulu Camii – Hasanpaşa Hanı gibi tarihi mekanları geziyoruz. Sonrasında Pegasus Airlines ile saat 19.50’de kalkarak saat 21.45’de İstanbul’a ulaşarak bu güzel geziyi noktalıyoruz. Havaalanında servis kullanacak misafirlerimizi rehberimiz yönlendirecektir. Bu güzel geziyi noktalarken; bir başka gezide buluşmak ümidi ile vedalaşıyoruz.

Tur Kalkış Noktaları

 • İstanbul - Adana
 • Diyarbakır - İStanbul

Açıklamalar

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde,tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı
düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Kullanılacak Olan Araçlar: 
Turlar da kullanılacak olan araçlar katılım sayısına göre ayarlanmaktadır. 
27 kişi ve üzeri MercedesTravego –Tourismo , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 
18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.