TatilSepeti.com
Uygulamada Aç
Standart Oteller Vb.
Son dakika %10 + 6 Taksit
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
2.269,00 TL
2.042,10 TL
2.225,00 TL
2.002,50 TL
2.569,00 TL
2.312,10 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
 • Son dakika %10 + 6 Taksit

  20 Ağustos tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 20 Ağustos-15 Eylül günleri arasındaki turlarda, Standart Oteller Vb. paket tipi için geçerlidir.

Diğer Tarihlerde Uygulanabilir Kampanyalar
 • Erken rezervasyon %10 + 6 Taksit

  20 Ağustos tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 17 Eylül-29 Eylül günleri arasındaki turlarda, tüm paket tipleri için geçerlidir.

Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Advantage Card
  2 Taksit
 • Advantage Card
  3 Taksit
 • Axess Card
  3 Taksit
 • Axess Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • World Card
  2 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Bonus Card
  3 Taksit
 • Bonus Card
  6 Taksit
 • Miles-Smiles
  3 Taksit
 • Miles-Smiles
  6 Taksit
 • Card Finans
  3 Taksit
 • Card Finans
  6 Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Ziraat
  3 Taksit
 • Ziraat
  6 Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Belirtilen Otellerde Konaklama (5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)(ilk Gün Sabah Kahvaltısı ve Son Gün Akşam Yemeği Fiyata Dahil Değildir.)
 2. Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 3. Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 4. İkramlar (Otobüs İçi İkramlar)
 5. Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri (Özel İdare ve Belediye İşletmeleri Vb.)
 6. Çevre Gezileri
 7. Rehberlik Hizmetleri
 8. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Kişisel Harcamalar
 2. Öğle Yemekleri
 3. İçecekler
 4. Ekstra Turlar
 5. Müze Kart

Tur Programı

1. Gün

Malatya - Ulu Camii - Karanlık Kanyon - Elazığ

ÜCRETSİZ HAVALİMANI TRANSFERİ kullanacak olan misafirlerimizin MUTLAKA servis katılım noktasını satış temsilcilerimize bildirmesi gerekmektedir. 

Servis Hareket Saatleri
02.45 Merter Metro İstasyonu Yanı İspark Otoparkı
03.00 Harbiye Acente Ofis Önü
03.30Kadıköy Evlendirme Dairesi 
03.45 Kozyatağı Hİlton Otel Yanı (Yenisahra Köprüsü)*** bu noktadan biniş yapan misafirlerimiz dönüş yolunda (OPTIMUM OUTLET AVM Üst geçidi) Yenisahra Köprüsünde inmek durumundadır
04.00 Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşma. Pegasus Havayollarına ait 05.40 İstanbul -Malatya Uçağı ile Malatya'ya uçuş. Saat 07.20 sularında Malatya Havalimanına indikten sonra alanda bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Serbest kahvaltı molamızı takiben Malatya’yı gezmeye başlıyoruz. Malatya’da, dünyanın en eski sarayını barındıran Eski Malatya’yı (Battalgazi) ve Ulu Cami’yi gezeceğiz. Ardından kayısı ürünlerini de bulabileceğiniz Malatya çarşısında alışveriş molası verip Malatya’dan Kemaliye Taş Yol’a doğru yola çıkacağız. Amerika’da bulunan Grand Kanyonun ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehrinin dağları delerek oluşturduğu yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yol sizleri hayrete düşürecek. İnsanların tamamen elleri ile oyarak açtığı ve zamanında Kemaliye-Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür. Taş Yol gezimiz sonrasında TÜBİTAK tarafından bölgede düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanmış olan canlı, bitki, maden türlerinin sergilendiği, ülkemizin en büyük Doğa Tarih Müzesi’ni geziyoruz. Doğa Tarih Müzesi gezimiz sonrasında Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Kemaliye Merkez birçok sanatkâra ve zanaatkâra ev sahipliği yapıyor. Bunların içerisinde özellikle kapı tokmakları dünya çapında ünlenmiş durumda. Kapı Tokmağı Yapım atölyelerini göreceğimiz gezimiz sonrasında ‘gurbet’ kelimesini yazıya dökmüş kadınların gurbete çalışmaya giden sevdikleri için yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yoluna gidiyoruz. Mani Yolunun sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’orada bir köy var uzakta’’ dizelerine konu olan Apçağa Köyüne ulaşıyoruz. Apçağa Köyünde fotoğraflarımızı çektikten sonra kartal yuvasını andıran Kayabaşı Kır Kahvesine çıkarak Kemaliye’yi, Fırat Nehrini tepeden seyrederken çaylarımızı ve kahvelerimizi yudumlayarak Kemaliye gezimizi sonlandırıyor ve Arapgir- Keban yolundan Elazığ’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Serbest Menü Olarak Alınıyor-EKSTRA
Öğle yemeği: Bölge Restoranında Serbest Menü
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Güzergâh: Malatya-Ulu Camii-Elazığ / Toplam mesafe 165 KM
2. Gün

Elazığ - Harput - Harput Ulu Camii - Harput Evleri - Bitlis - Tatvan - Nemrut Dağı Krater Gölü - Ahlat

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından eski Elazığ’a yani Harput’a çıkıyoruz. 4000 bin yıllık tarihi bulunan Harput Kalesine neden Süt Kalesi dendiğini rehberimizden dinledikten sonra Anadolu’nun Pisa Kulesi olarak da adlandırılan yatık minaresi ile ünlü Harput Ulu Camiini ziyaret ediyoruz. Tarihi Harput evlerini dışarıdan gördükten sonra Arap Baba Türbesine gidiyor ve Arap Baba’nın hikâyesini dinliyoruz. Hemen yakınlarında bulunan çay bahçelerinde serbest zamanımızı veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Bitlis’e hareket ediyoruz. ‘’Bitlis’te beş minare’’ türküsünün hikâyesini dinleyerek Tatvan’a ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimize binerek Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Krater Gölüne ulaşıyoruz. Krater gölünü tepeden görebileceğimiz zirve noktasındaki fotoğraf molamızın ardından krater gölünü ve buhar bacalarını gezdikten sonra Tatvan’a geri dönerek otobüsümüze biniyoruz. Bir sonraki durağımız Selçuklu mezarlarına ev sahipliği yapan Ahlat oluyor. Volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu mezarları olarak adlandırılan devasa boyutlardaki mezar taşları üzerinde, onlarca sembol ve yazı bulunmaktadır. Herkesi derinden etkileyecek sanatsal özelliklere sahip mezar taşlarını da gördükten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölge Restoranında Serbest Menü
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh: Elazığ- Bitlis-Tatvan-Ahlat / Toplam Mesafe 427 KM
3. Gün

Harput - Akdamar Adası - Gevaş - Van - Van Kalesi

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Akdamar Adasını gezmek üzere yola çıkıyoruz. Van Gölü kıyısı boyunca yapacağımız oldukça keyifli bir yolculuğun ardından Van’ın Gevaş ilçesinde bizleri bekleyen teknemize binerek yaklaşık yarım saat sürecek tekne yolculuğu ile Akdamar Adası’na ulaşıyoruz. Kral Gagik adına yaptırılmış olan ve bir dönem Ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan Akdamar Adası kilisesi üzerindeki kabartmaların hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra badem ağaçları arasında çay kahve içebileceğimiz kısa bir mola veriyoruz. Çay molasının ardından teknemize binerek Gevaş’a ulaşıyoruz. Gevaş’tan hareketle Urartuların başkenti olan Van’a ulaşıyoruz. Van Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkânı bulacağız. Rehberimizin anlatımları sonrası Van Kalesinde serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Van Kalesi gezimizin ardından Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi Evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkânı da bulabileceğiz. Gümüş Atölyesinin ardından Van’ın bir diğer el sanatı olan halı-kilim atölyesine gidiyoruz. İran, Ermeni, Türkmen halı ve kilimleri üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı,kilim atölyesinin ardından Van'daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölge Restoranında Serbest Menü
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh: Tatvan-Gevaş- Van /Toplam Mesafe 353 KM
4. Gün

Muradiye Şelalesi - Doğu Beyazıt - İshak Paşa Sarayı - Iğdır - Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından hareketle Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesine hareket ediyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraf çekip şelale karşısındaki kafeteryalarda kahvelerimizi yudumlayabileceğiz. Serbest zamanımız sonrasında volkanik etkilerin görülebildiği Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek Dağlarını aştıktan sonra Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı eteğine kurulmuş Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Bu sanat harikası yapı taç kapısından, harem-selamlık bölümlerine kadar en ince detaylarıyla düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir. İshak Paşa Sarayı’nın büyüleyici atmosferinde gezimizi tamamladıktan sonra Iğdır’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Ağrı Dağı’nı fotoğraflayabileceğimiz uygun bir noktada mola vermeyi de ihmal etmiyoruz. Fotoğraf molamız sonrası Iğdır merkeze ulaşıyoruz. Ağrı Dağı’nın bir diğer yakasına kurulmuş olan ilimiz Ermenistan sınırında yer alıyor. Dikkatli bakıldığında Ermenistan’da yer alan köylerin yanı sıra Metmazor Nükleer Santralini de çıplak gözle görebileceksiniz. Ermenistan sınırı boyunca yapacağımız yolculuğumuzun ardından Kars’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölge Restoranında Serbest Menü
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh: Van-Doğu Beyazıt-Iğdır-Kars /Toplam Mesafe 451 KM
5. Gün

Kars - Ani Harabeleri - Sarıkamış - Şehitlik - Erzurum

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından şehir merkezinde bulunan ve Rus mimarisinin Anadolu’daki en güzel örneği olarak tanımlayabileceğimiz, zamanında katedral olarak inşa edilmiş, ama Rusların bölgeden çekilmesiyle camiye dönüştürülmüş olan Fethiye Camii ilk durak noktamız oluyor. Burada anlatımları dinleyip fotoğraflarımızı çektikten sonra Kars Kalesi, Kümbet Camii (12 havariler kilisesi) gezilerimizi gerçekleştirip Kars şehir merkezinde yöresel ürünler bulabileceğimiz öğle yemeğimize geçiyoruz. Öğle yemeklerimizin ardından Ermenistan sınırında bulunan ve tarihte Ermenistan’a başkentlik yapmış olan Ani Harabelerine ulaşıyoruz. Hem mimari dokusu hem de Arpaçay’ın yarattığı müthiş manzarada büyüleneceğimiz bir yolculuğa çıkıyoruz. Kurtarıcı İsa Kilisesi, Resimli Kilise, Büyük Katedral, İpek Yolu Köprüsü ve Anadolu’nun ilk Türk camisi olan Ebu El Menuçehr Camiini görüp fotoğraflayacağımız uzun bir yürüyüşün ardından Ani Harabelerindeki gezimizi tamamlayarak yönümüzü Sarıkamış’a çeviriyoruz. Sarıkamış yakınlarında, 1914 yılında Rus ordularının ilerleyişini durdurmak için yola çıkan, ama sert hava şartlarına yenik düşen askerlerimiz anısına yapılan Sarıkamış Şehitliğine uğruyoruz. Şehitlik ziyaretimiz sonrasında Allahuekber Dağlarının içerisinden geçerek Horosan ve Pasinler güzergâhını takiben Erzurum’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölge Restoranında Serbest Menü
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh: Kars-Sarıkamış-Erzurum /Toplam Mesafe 217KM
6. Gün

Erzurum - Çifte Minareli Medrese - Yakutiye Medresesi - Erzincan - Sivas - Gök Medrese - Ulu Camii - Bürüciye Medresesi - Sifaiye Medresesi

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında ülkemizin en yüksek şehirlerinden biri olan Erzurum’da gezimize başlıyoruz. İlk durağımız ülkemizin en büyük medresesi olan ve Selçukların bölgedeki mimari süslemelerini göreceğimiz Çifte Minareli Medrese oluyor. Devamında Ulu Cami’yi gezip, Yakutiye Medresesi’ni (panoramik) göreceğiz. Erzurum’un ünlü oltu taşı işçiliğini görmek ve alışveriş yapmak için Taş Han’da vereceğimiz molanın ardından Erzurum’dan ayrılıyor ve Erzincan’a hareket ediyoruz. Aziziye-Tercan güzergâhını kullanarak Erzincan’a ulaşıyoruz. Erzincan Şehir merkezinde Bakırcılar Çarşısına uğruyoruz. Bir yanında Munzur bir yanında Keşiş Dağları ile çevrili Erzincan’da vereceğimiz serbest zamanımızda şehir içerisinde yöresel ürünler almak için de fırsatımız oluyor. Serbest zamanımızın ardından Refahiye - Zara güzergâhından Sivas’a ulaşıyoruz. Selçuklu döneminin bu önemli kentindeki ilk gezi noktamız yeniden hayata döndürülmeye çalışılan Gök Medrese oluyor. Ardından zamanla eğilen ve eğri olarak ayakta kalan minaresiyle ünlü Ulu Cami’yi görüyoruz. Bürüciye Medresesi, Çifte Minare ve Sifaiye Medresesi gezilerimizin ardından Sivas Meydanında serbest zaman veriyoruz. Madımak Otelini de görebileceğiniz serbest zamanımızın ardından havalimanına doğru hareket ediyoruz. Pegasus hava yollarına ait 22:10 Sivas-İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz.  Siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktalarına bırakarak bir sonraki acente organizasyonunda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölge Restoranında Serbest Menü
Akşam yemeği:  Bölge Restoranında Serbest Menü
Güzergâh: Erzurum-Erzincan-Sivas /Toplam Mesafe 524 KM

Tur Kalkış Noktaları

 • 02.45 Merter Metro İstasyonu Yanı İspark Otoparkı
 • 03.00 Harbiye Acente Önü
 • 03.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
 • 03.45 Kozyatağı Hİlton Otel Yanı
 • 04.00 Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları Kontuarı Önü

Açıklamalar

Uçaklı turlarımızda katılım gösteren misafirlerimizin uçak biletleri GRUP PNR şeklinde düzenlenmektedir. Uçak biletleriniz elektronik bilet olup; Check-in işlemleri T.C. Vatandaşlık numarası taşıyan kimlikleriniz ile satın aldığınız turun uçuşunun yapılacağı havayoluna ait kontuara başvurularak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle turunuzun uçuşuyla ilgili bilet numarası veya PNR verilmemektedir. 
 


Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 
Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir. 

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) 
• Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz) 
• Neoplan Cityliner/Tourliner: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.) 
• Mitsubishi Safir: 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir) 

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) 
• Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 

Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) 
• Vw Volt: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
• Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
• Mercedes Sprinter: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
• Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı