444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Varşova Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Varşova Hakkında 

  II. Dünya Savaşı’nda hemen hemen her yapı yerle bir olmuştur ve kent harabe haline gelmiştir. Varşova, 1991 senesi itibari ile komünizmin çöküşünün ardından, her alanda yatırım alanı haline gelmiştir.

  Polonya'nın 2004 yılında Avrupa Birliği'ne katılmasıyla başkent, tarihinin en büyük ekonomik patlamasını yaşamaya başlamıştır. Polonya’nın en büyük alışveriş merkezi Varşova'dadır. Çarpık kentleşmenin olmadığı tarih, sanat ve kültür başkenti olan kent, tipik bir Orta Avrupa şehridir.

  Varşova Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Şehirde yer alan Frederic Chopin Havalimanı’ndan kent merkezine giden 175 numaralı otobüs ile şehre gidebilirsiniz. Yolculuk 30 ile 45 dakika arasında değişmektedir. 

  Ayrıca 1 Haziran 2012’de açılan Havalimanı Metro İstasyonu ile de şehre gitmek mümkündür. S3C ile şehir merkezine direkt, S3S ve S2 metroları ile de şehir merkezine yürüme mesafesinde olan Sródmiescie bölgesine gidebilirsiniz. Yolculuk 20-25 dakika kadar sürmektedir.

  Taksi ile havalimanından şehre gitmek için ise 40 Zloty ücret ödemek gerekmektedir. 

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları