444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Varşova Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Varşova Hakkında 

  II. Dünya Savaşı’nda hemen hemen her yapı yerle bir olmuştur ve kent harabe haline gelmiştir. Varşova, 1991 senesi itibari ile komünizmin çöküşünün ardından, her alanda yatırım alanı haline gelmiştir.

  Polonya'nın 2004 yılında Avrupa Birliği'ne katılmasıyla başkent, tarihinin en büyük ekonomik patlamasını yaşamaya başlamıştır. Polonya’nın en büyük alışveriş merkezi Varşova'dadır. Çarpık kentleşmenin olmadığı tarih, sanat ve kültür başkenti olan kent, tipik bir Orta Avrupa şehridir.

  Varşova Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Şehirde yer alan Frederic Chopin Havalimanı’ndan kent merkezine giden 175 numaralı otobüs ile şehre gidebilirsiniz. Yolculuk 30 ile 45 dakika arasında değişmektedir. 

  Ayrıca 1 Haziran 2012’de açılan Havalimanı Metro İstasyonu ile de şehre gitmek mümkündür. S3C ile şehir merkezine direkt, S3S ve S2 metroları ile de şehir merkezine yürüme mesafesinde olan Sródmiescie bölgesine gidebilirsiniz. Yolculuk 20-25 dakika kadar sürmektedir.

  Taksi ile havalimanından şehre gitmek için ise 40 Zloty ücret ödemek gerekmektedir. 

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları