444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Venedik Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Venedik Hakkında 

  Kuzey İtalya'nın doğusunda, Adriyatik Denizi'nin kıyılarında kurulu olan Venedik, 118 adacıktan oluşur. Bu adacıkları birbirine bağlayan 170 kanal ve 400 köprü bulunur. 

  Romantizmin kenti olarak da bilinen Venedik, labirentimsi daracık sokakları, gösterişli sarayları, kiliseleri, kanalları ve köprüleri ile rüya gibi bir şehirdir. 

  Ortaçağ'ın bitimiyle önemli bir ticaret merkezi haline gelmiş olan şehir, tarihte Avrupa'nın en önemli ticaret okullarına da ev sahipliği yapmıştır.

  Venedik Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Marco Polo Havaalanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezine ulaşım için alternatiflerinizi bulunmaktadır. Taksi ile 15 – 20 dk’lık bir ulaşımla şehir merkezine varılır. ATVO Bus(sarı hat) aracılığı ile, 30 dakikada bir kalkan seferlerle 20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.  ACTV Bus ile bu yolculuk 30 dakika sürmektedir. 

  Venedikte bulunan diğer havalanı ise Venice Treviso Airport’tur. Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan bu havaalanından ATVO Bus ile yaklaşık 1 saatte şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları