444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Venedik Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Venedik Hakkında 

  Kuzey İtalya'nın doğusunda, Adriyatik Denizi'nin kıyılarında kurulu olan Venedik, 118 adacıktan oluşur. Bu adacıkları birbirine bağlayan 170 kanal ve 400 köprü bulunur. 

  Romantizmin kenti olarak da bilinen Venedik, labirentimsi daracık sokakları, gösterişli sarayları, kiliseleri, kanalları ve köprüleri ile rüya gibi bir şehirdir. 

  Ortaçağ'ın bitimiyle önemli bir ticaret merkezi haline gelmiş olan şehir, tarihte Avrupa'nın en önemli ticaret okullarına da ev sahipliği yapmıştır.

  Venedik Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Marco Polo Havaalanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezine ulaşım için alternatiflerinizi bulunmaktadır. Taksi ile 15 – 20 dk’lık bir ulaşımla şehir merkezine varılır. ATVO Bus(sarı hat) aracılığı ile, 30 dakikada bir kalkan seferlerle 20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.  ACTV Bus ile bu yolculuk 30 dakika sürmektedir. 

  Venedikte bulunan diğer havalanı ise Venice Treviso Airport’tur. Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan bu havaalanından ATVO Bus ile yaklaşık 1 saatte şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları