444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Viyana Adana Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Viyana Adana Uçak Bileti Fiyatları

  • 7 Gün İçindeki
  • 1 - 4 Hafta İçindeki
  • Viyana - Adana
   24.02.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   536,20 Seç
  • Viyana - Adana
   09.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   522,02 Seç

  En Ucuz Adana Uçak Bileti Analizi

  Viyana Hakkında 

  Viyana, Avusturya’nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin 9 eyaleti arasında yüzölçümü açısından en küçük olan bu şehirde Avusturya’nın yaklaşık dörtte biri yaşamaktadır. Bu açıdan, ülkenin en kalabalık kentidir.

  Viyana kenti 414,89 kilometrekarelik yüzölçümüyle ülkenin en küçük eyaletidir. Bir diğer önemli özelliği ise hiçbir ülke ile komşu değildir. Küçüklüğünün yanı sıra, kent – eyalet olması sebebiyle ülkenin en yoğun trafik ve yapılaşma oranına da sahiptir. Bununla birlikte toplam yüzölçümünün %28,4’ü kadarı yeşil alandır. 

  Viyana’nın ülke açısından bir diğer önemli yanı ise, Avusturya’da şarap üretilen dört eyaletten bir tanesidir. Toplam yüzölçümünün %1,7’lik kısmında üzüm bağları yer almaktadır. %15,8 oranında bir alan da tarım alanıdır.

  Viyana Orta Avrupa’nın en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Gelişimini daha çok coğrafi konumuna borçludur. Viyana şehri Kuzeydoğu Alplerinin alçaldığı bölgede yani Viyana Havzası’nın kuzeybatı kesiminde konumlanmaktadır. Tuna Nehri’nin de güneyinde yer almaktadır. Viyana şehri hem doğu – batı hem de kuzey – güney doğrultularında eski ticaret yollarının kavşağında kurulmuş bir kenttir.

  Viyana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Viyana Schwechat Havaalanı:
  Şehir merkezinden 20 kilometre uzaklıkta bulunan bir havaalanıdır. Havaalanından Viyana şehir merkezine gitmenin 3 farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki otobüsle ulaşımdır. Saat 05.00 – 23.30 saatleri arasında her 20 dakikada bir kalkan otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Havaalanından şehir merkezine ulaşmanın bir diğer yolu ise raylı sistemdir. Westbahnhof ve Südbahnhof tren istasyonlarını kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. CAT(City Airport Train) ile 16 dakikalık bir yolculuk sonucunda şehir merkezine varmanız mümkündür. Bilet ücreti ise 9 avrodur. Bunun yanı sıra hafif metro olarak bilinen trenler de tüm ülke genelinde çalışmaktadır.

  Raylı sistem ve otobüsün alternatifi olarak ise taksi seçeneği bulunmaktadır. Şehir merkezinde gidilecek bölgeye göre 30 – 35 avro dolaylarında bir ücret karşılığında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Adana Hakkında

  Akdeniz Bölgesi'nde konuşlanmış olan Adana, ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezleri arasında yer alıyor. Şehrin dört köşesine yayılmış durumda olan turistik mekanlar, her yıl sıklıkla gelen ziyaretçilerin büyülenmesine ve hoş vakitler geçirmesine yardımcı oluyor.
  Seyhan Nehri'nin iki kıyısına kurulu olan Adana, Türkiye'nin en büyük 5. şehri olarak öne çıkıyor. Akdeniz'den yaklaşık 30 km içeride bulunan şehrin yüzölçümünün yarısını dağlık alanlar oluşturuyor. Önemli geçiş kavşaklarından olan Adana, Toroslar üzerinde bulunan Gülek Boğazı sayesinde ülkenin Ortadoğu ile ulaşımına fayda sağlıyor. Seyhan, Pozantı, Çukurova, Ceyhan ve Sarıçam şehrin en büyük merkezi ilçeleri arasında bulunuyor.
  Dört bir yanı verimli topraklarla çevrili olan Adana'da yeşilin ve maviliğin iç içe geçtiği coğrafi güzellikler bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Ovalar, yaylalar, göller ve ören yerler, gelen ziyaretçilerine huzur verici bir tatil imkanı tanıyor. Her gün sıklıkla düzenlenen Adana uçak biletleri sayesinde siz de şehre gelebilir ve birbirinden etkileyici doğal güzellikler eşliğinde doyumsuz bir tatil geçirebilirsiniz. Erken rezervasyon imkanını değerlendirerek kendinize ucuz Adana uçak bileti bulabilme olanağı yaratabilirsiniz.

  Adana Şakirpaşa Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Doğal güzellikleri sayesinde göz alıcı bir silüet sunan şehre, uçak firmaları her gün Adana uçuşları organize ediyor. Şehrin merkezi noktalarına yakın noktada bulunan Şakirpaşa Havalimanı, gelen yolcuları modern imkanları çerçevesinde tatmin etmeyi başarıyor. Adana kalkışlı uçuşlar için son derece seçkin bir hizmet sunan havalimanı, 1984 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak Adana iç hat uçuşları için faaliyetlerine başlayan havalimanı, günümüzde Çukurova bölgesinin Mersin ve Osmaniye yerleşim merkezlerine de uçuş hizmeti veriyor. Adana dış hat uçuşları sunan terminalin 3.000.000 yolcu, 169 adet de araç kapasitesi bulunuyor.
  Tarihi ve tabiat kent kimliğine sahip olan şehri konforlu havayolu ulaşımı sayesinde dilediğiniz zaman gezebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yolculuk anınıza kadar online ortamdan check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve zaman alıcı evrak kontrol aşamalarından kurtulabilirsiniz. Yolculuk öncesi veya sırasında karşılaşabileceğiniz muhtemel durumlarda endişe etmeden uçak firmanızı arayabilir ve iptal iade koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bavulunuzu hazırlarken de uçak firmalarının bagaj limiti konusunda olan anlayışlarını mutlaka dikkate almalısınız. Uçak seyahatinizin ardından da otobüs, havalimanı servisi, taksi veya özel Adana Araç Kiralama gibi farklı ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları