444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Viyana Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Viyana Hakkında 

  Viyana, Avusturya’nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin 9 eyaleti arasında yüzölçümü açısından en küçük olan bu şehirde Avusturya’nın yaklaşık dörtte biri yaşamaktadır. Bu açıdan, ülkenin en kalabalık kentidir.

  Viyana kenti 414,89 kilometrekarelik yüzölçümüyle ülkenin en küçük eyaletidir. Bir diğer önemli özelliği ise hiçbir ülke ile komşu değildir. Küçüklüğünün yanı sıra, kent – eyalet olması sebebiyle ülkenin en yoğun trafik ve yapılaşma oranına da sahiptir. Bununla birlikte toplam yüzölçümünün %28,4’ü kadarı yeşil alandır. 

  Viyana’nın ülke açısından bir diğer önemli yanı ise, Avusturya’da şarap üretilen dört eyaletten bir tanesidir. Toplam yüzölçümünün %1,7’lik kısmında üzüm bağları yer almaktadır. %15,8 oranında bir alan da tarım alanıdır.

  Viyana Orta Avrupa’nın en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Gelişimini daha çok coğrafi konumuna borçludur. Viyana şehri Kuzeydoğu Alplerinin alçaldığı bölgede yani Viyana Havzası’nın kuzeybatı kesiminde konumlanmaktadır. Tuna Nehri’nin de güneyinde yer almaktadır. Viyana şehri hem doğu – batı hem de kuzey – güney doğrultularında eski ticaret yollarının kavşağında kurulmuş bir kenttir.

  Viyana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Viyana Schwechat Havaalanı:
  Şehir merkezinden 20 kilometre uzaklıkta bulunan bir havaalanıdır. Havaalanından Viyana şehir merkezine gitmenin 3 farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki otobüsle ulaşımdır. Saat 05.00 – 23.30 saatleri arasında her 20 dakikada bir kalkan otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Havaalanından şehir merkezine ulaşmanın bir diğer yolu ise raylı sistemdir. Westbahnhof ve Südbahnhof tren istasyonlarını kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. CAT(City Airport Train) ile 16 dakikalık bir yolculuk sonucunda şehir merkezine varmanız mümkündür. Bilet ücreti ise 9 avrodur. Bunun yanı sıra hafif metro olarak bilinen trenler de tüm ülke genelinde çalışmaktadır.

  Raylı sistem ve otobüsün alternatifi olarak ise taksi seçeneği bulunmaktadır. Şehir merkezinde gidilecek bölgeye göre 30 – 35 avro dolaylarında bir ücret karşılığında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları