444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Zürih Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Zurih Hakkında 

  İsviçre'nin en büyük kenti olan Zürih, adını kenti çevreleyen Zürih gölünden alır. 
  Tüm dünyada bankacılık denilince ilk akla gelen kent olan Zürih, 19.yy'da olduğu gibi günümüzde de Avrupa'nın en önemli finans ve ticaret merkezlerinden biridir.

  Kozmopolit bir dünya kenti olarak, tüm dünyada gerek temizliği, gerek düzeni gerekse doğal güzellikleriyle beğenilmektedir.

  Açık bir vadi üzerinde yükselen Zürih, Limmat Nehri üzerine ve Zürih Nehri'nin ucuna yerleşmiş bir kenttir.

  Zurih Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Zürih Havaalanı İsviçre’nin en büyük ve en yoğun havaalanıdır.  Havaalanı şehir merkezinden  trenle 12 dakika uzaklıktadır. Trenler her 10-15 dakika aralığında hareket etmektedir fakat sabahın erken saatlerinde ve geceyarısı saatlerinde daha az sıklıkta hareket etmektedir.Bu yüzden hareket saatleri için programa bakmak faydalı olabilir. Merkez istasyon olan Hauptbahnhof ‘a yolculuk için bilet 6.20  İsviçre Frangı tutarındadır. Bir çok otobüs hattı havaalanına bağlıdır ve  Winterthur bölgesine erişim sağlar.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları