Tatil Sepeti Mobil Uygulama
TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Tatilsepeti.com Çağrı Merkezi’ni haftanın 7 günü, 09:00 - 24:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

444 44 20

Hannover Şehir Rehberi

Hannover Foto Galeri

Genel Bilgi

Hannover, Almanya’da bulunan bir şehirdir. Burası, ülkenin Aşağı Saksonya olarak bilinen eyaletinin başkentidir. Hannover kenti, Leine Nehri’nin güney kıyısında kurulmuştur. Almanya’nın kuzey kesiminde bulunmaktadır. Leine nehri kentin içinde geçer. Hannover kenti oldukça geniş bir vadiye kurulmuştur ve dümdüzdür. Bundan ötürü, bisiklet şehrin önemli ulaşım araçlarından bir tanesi olmuştur.Hannover’in ekonomisinin en önemli kaynakları ise sanayi, hizmet ve ticaret sektörleridir. Bünyesinde çok sayıda büyük firmanın fabrikalarını barındırmaktadır.

Ne Tarz Bir Tatil

Kültür Turizmi

İklim

Hannover’de okyanus iklimi hüküm sürmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 8°C dolaylarındadır. En sıcak geçen dönem Haziran – Ağustos dönemidir ve bu zaman diliminde ortalama sıcaklık değerleri 22 °C – 23 °C dolaylarına kadar da çıkabilmektedir. Şehrin yıllık ortalama yağış oranı ise 660 milimetredir. En çok yağış kış aylarında görülür.

Ne zaman gidilir?

İklim koşullarının en uygun olduğu dönem Mayıs – Eylül dönemidir.

Yeme İçme

Hannover’in yemek kültüründe deniz ürünlerinin yeri oldukça büyüktür. Birçok yemeğin içeriğinde gerek balık, gerekse diğer deniz ürünleri yoğun şekilde bulunmaktadır. Bununla birlikte, şehirde vejetaryenler için çok sayıda restoran da hizmet vermektedir. Diğer Avrupa ve dünya mutfağından seçme lezzetler sunan restoranların sayısı da epey fazladır

Gündüz Ne Yapmalı?

The Great Garden, Hannover’de görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu bahçe, dünyanın, barok tarzıyla tasarlanmış, en önemli bahçelerinden bir tanesidir.Marienburg kalesi, Almanya ve Hannover tarihi için de önemli bir yere sahiptir.Sea Life, Hannover’de bulunan oldukça büyük bir akvaryumdur. İçinde bir çok farklı türde su canlısı yaşamaktadır ve bu akvaryum birçok yaştan ziyaretçinin yoğun ilgisini çekmektedir. Hannover Hayvanat Bahçesi, Avrupa kıtasının en büyük hayvanat bahçelerinden bir tanesidir. Bünyesinde yaklaşık 2000 hayvanı bulunduran bu hayvanat bahçesi, tüm gün eğlencelerle dolu bir yerdir.Leibniz House, Ünlü düşünür ve matematikçi Leibniz ömrünün son dönemlerini Hannover’de geçirmiştir. Burada vefat eden bu bilim adamının evi günümüzde müze olarak ziyarete açıktır. Hannover Tarih müzesi,şehrin kuruluşundan günümüze kadar ki yaklaşık 1100 yıla ait eserler ile doludur.Maschsee, Hannover’de bulunan bir yapay göldür. Özellikle yaz mevsiminde şehir sakinlerinin en çok gittiği yerlerden biridir.

Gece Ne Yapmalı?

Hannover kenti oldukça hareketli bir gece hayatı kültürüne sahiptir. Şehirde çok sayıda bar ve gece kulübü hizmet vermektedir. Gece yarısıyla başlayan eğlence, sabahın ilk ışıklarına dek sürmektedir. Hannover’de gece hayatınızda tercih edebileceğiniz bar ve gece kulüplerinden bazılarının isimleri:- Lunablu- Pepe’s- Bolero Bar- Sausalitos- Loft- Escenario- Oscar’s- Tchibo- Eve Klub- Sansibar- Osho Discothek- Brauhaus Ernst – August

Alışveriş

Hannover kenti alışveriş açısından Almanya’nın en başta gelen şehirlerindendir. Özellikle Gar Caddesi ve Niki – de Saint Phalle bölgesi, bu açıdan oldukça kalabalık bölgelerdir. Özellikle cumartesi günleri bu bölgelerde hareket etmek bile oldukça zordur. Giyimden teknolojik ürünlere, hediyelik eşyadan geleneksel ürünlere kadar pek çok ürünü rahatlıkla bu ve daha fazla yerlerde bulmanız mümkündür.

Festivaller

Hannover (Temmuz ~ Festival)
Maschsee Festival

Hannover (Ağustos ~ Festival)
Pony Express Festival

Hannover (Ağustos ~ Festival)
BootBooHook Festival

Hannover (Ağustos ~ Festival)
M’era Luna

Hannover (Ekim ~ Festival)
Oktoberfest

Önemli Yerler

Rathaus Belediye Binası

Opera House

Leibniz’in Evi

Marktkirche

Marienburg Kalesi

Grosser Garten

Landesmuseum

Berggarten

Niki – de Saint Phalle bölgesi

Hannover Zoo

Hannover Tarih Müzesi

Wilhelmstein kale adası

Steinhude gölü

Maschsee

Sea Life Akvaryumu

Havaalanı Ulaşım

Hannover Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için S-Bahn trenlerinden başka toplu ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. Bu trenler yarım saatte bir hareket eder ve şehir merkezine 20 dakika kadar sürede varır. 5€ tutarındaki biletlerle bu trenlerden faydalanabilirsiniz.Havalimanından taksi ile şehir merkezine gitmek ise 20€ kadar ücretlendirilir ve yolculuk 15 dakika kadar sürer.

Şehir Arama

Hannover Otelleri

Hannover Turları

Hannover Uçak Bileti

Biz Sizi Arayalım

Konu başlığına göre sorumlu olacak departmanlar farklılık göstermektedir. Bu nedenle lütfen ilgili konu başlığını doğru şekilde seçiniz.

+