Tatil Sepeti Mobil Uygulama
TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Tatilsepeti.com Çağrı Merkezi’ni haftanın 7 günü, 09:00 - 24:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

444 44 20

Kahramanmaraş Şehir Rehberi

Kahramanmaraş Foto Galeri

Genel Bilgi

Kahramanmaraş, Akdeniz bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Ortalama rakımı 568 metredir. Kahramanmaraş’ın % 36’sı ormanlık alandır. Maraş’ın nüfusu ise 1.089.038 dolaylarındadır.Dondurması ile ünlü şirin bir şehrimizdir.

Ne Tarz Bir Tatil

Kültür ve doğa Turizmi

İklim

Merkezi Ahir Dağı’nın eteklerine kurulmuştur. Bu yüzden şehir merkezi engebelidir. Kahramanmaraş iklim yapısı ile diğer illerden farklılık göstermektedir. Çünkü konum açısından 3 bölgenin iklim özelliklerinden etkilenmektedir. Yıllık yağış ortalaması 723 milimetredir. Yılın 40 gününde ısı 0 °C’nin altında ve 120 gün 30 °C’nin üstündedir. Kışlar ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçer.

Ne zaman gidilir?

Kahramanmaraş’ın doğal güzellikleri görmek, tarihi yerlerini gezmek ve meşhur sokaklarında dolaşmak için ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih etmek en uygunudur.

Yeme İçme

Maraş pul biberi Maraş’ın ünlü biberidir. Ayrıca dövme dondurması da Dünyaca meşhurdur. Meşhur Yemekleri: Tarhana, içli köfte, Maraş dondurması, ekşili çorba, döğmeli mercimek çorbası, kısır köftesi, sömelek köfte, yavan köfte, keşk aşı, Maraş pilavı, bayram çöreği.

Gündüz Ne Yapmalı?

Çevredeki barajlar gündüz gezilebilir. Ayrıca lezzetli balıkların tadına bakılabilir. Şehir merkezi, müzeler, meşhur sokakları ve tarih kokan yerler gezilmeden geçilmemelidir. Tarihi geçmişi çok eskilere dayanan taş medrese camisi, eşsiz güzellikteki Maraş sülünü ve Rıdvan hoca yer altı pazarı gezilebilir.

Gece Ne Yapmalı?

Maraş’ta çok renkli bir gece hayatı yoktur. Şehirde bulunan az sayıda eğlence mekanı ise şehir merkezi etrafında bulunmaktadır.

Alışveriş

Maraş’ta alışverişlerinizi yapabileceğiniz çok sayıda alışveriş merkezleri hizmet vermektedir. Bu alışveriş merkezlerinde dünya genelinde satış yapan pek çok marka ile birlikte ülkemizde üretilen çok sayıda ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Şehirde bulunan Piazza Alışveriş merkezi buranın en önemli alışveriş merkezidir. Ayrıca Rönesans AVM n en gözde alışveriş merkezlerindendir. Alışveriş merkezleri kadar halk pazarları ve küçük satış dükkânları da oldukça önemlidir. Buralarda Maraş’a özgü yerel ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Saraçhane çarsına da mutlaka uğranmalıdır

Havaalanı Ulaşım

Kahramanmaraş’ın Güney Doğusu’nda Gaziantep-Pazarcık çevre yolu üzerinde şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Havaalanı yerleşim alanı 1.100.000 metrekaredir.

Şehir Arama

Kahramanmaraş Otelleri

Kahramanmaraş Turları

Kahramanmaraş Uçak Bileti

Biz Sizi Arayalım

Konu başlığına göre sorumlu olacak departmanlar farklılık göstermektedir. Bu nedenle lütfen ilgili konu başlığını doğru şekilde seçiniz.

+