Kahramanmaraş Şehir Rehberi
Tatil Sepeti Mobil Uygulama
TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Kahramanmaraş Şehir Rehberi

640X220
Kahramanmaraş Hakkında
Kahramanmaraş, Akdeniz bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Ortalama rakımı 568 metredir. Kahramanmaraş’ın % 36’sı ormanlık alandır. Maraş’ın nüfusu ise 1.089.038 dolaylarındadır.Dondurması ile ünlü şirin bir şehrimizdir.
Kahramanmaraş Bölgesini Keşfedin
Ne Tarz Bir Tatil
Tarihi ve coğrafi özellikleriyle dikkat çelen şehrin yemyeşil ormanlarında huzurlu yürüyüşler yapabilir, tarihi bölgelerini tanıyabilir ve bölgedeki aktivitelere katılarak eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.
İklim
Merkezi Ahir Dağı’nın eteklerine kurulmuştur. Bu yüzden şehir merkezi engebelidir. Kahramanmaraş iklim yapısı ile diğer illerden farklılık göstermektedir. Çünkü konum açısından 3 bölgenin iklim özelliklerinden etkilenmektedir. Yıllık yağış ortalaması 723 milimetredir. Yılın 40 gününde ısı 0 °C’nin altında ve 120 gün 30 °C’nin üstündedir. Kışlar ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçer.
Ne zaman gidilir?
Kahramanmaraş’ın doğal güzellikleri görmek, tarihi yerlerini gezmek ve meşhur sokaklarında dolaşmak için ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih etmek en uygunudur.
Kahramanmaraş Otelleri
Tümünü Görüntüle
Yeme İçme
Maraş pul biberi Maraş’ın ünlü biberidir. Ayrıca dövme dondurması da Dünyaca meşhurdur. Meşhur Yemekleri: Tarhana, içli köfte, Maraş dondurması, ekşili çorba, döğmeli mercimek çorbası, kısır köftesi, sömelek köfte, yavan köfte, keşk aşı, Maraş pilavı, bayram çöreği.
Gündüz Ne Yapmalı?
Çevredeki barajlar gündüz gezilebilir. Ayrıca lezzetli balıkların tadına bakılabilir. Şehir merkezi, müzeler, meşhur sokakları ve tarih kokan yerler gezilmeden geçilmemelidir. Tarihi geçmişi çok eskilere dayanan taş medrese camisi, eşsiz güzellikteki Maraş sülünü ve Rıdvan hoca yer altı pazarı gezilebilir.
Gece Ne Yapmalı?
Maraş’ta çok renkli bir gece hayatı yoktur. Şehirde bulunan az sayıda eğlence mekanı ise şehir merkezi etrafında bulunmaktadır.
Alışveriş
Maraş’ta alışverişlerinizi yapabileceğiniz çok sayıda alışveriş merkezleri hizmet vermektedir. Bu alışveriş merkezlerinde dünya genelinde satış yapan pek çok marka ile birlikte ülkemizde üretilen çok sayıda ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Şehirde bulunan Piazza Alışveriş merkezi buranın en önemli alışveriş merkezidir. Ayrıca Rönesans AVM n en gözde alışveriş merkezlerindendir. Alışveriş merkezleri kadar halk pazarları ve küçük satış dükkânları da oldukça önemlidir. Buralarda Maraş’a özgü yerel ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Saraçhane çarsına da mutlaka uğranmalıdır
Kahramanmaraş Turları
Tümünü Görüntüle
Havaalanı Ulaşım
Kahramanmaraş’ın Güney Doğusu’nda Gaziantep-Pazarcık çevre yolu üzerinde şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Havaalanı yerleşim alanı 1.100.000 metrekaredir.

Biz Sizi Arayalım

Konu başlığına göre sorumlu olacak departmanlar farklılık göstermektedir. Bu nedenle lütfen ilgili konu başlığını doğru şekilde seçiniz.

+