Tatil Sepeti Mobil Uygulama
TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Kıbrıs Şehir Rehberi

Kıbrıs Hakkında
Kıbrıs, Akdeniz'in üçüncü büyük adası olarak listeleniyor. Nisan ayından itibaren yaz turizminin başladığı Kıbrıs'ta Kasım sonlarına kadar deniz tatili yapmak mümkün oluyor. Kıbrıs, Osmanlı döneminden itibaren Türk ve Rum yurdu olarak anılmaya başlıyor. Bugün ikiye ayrılmış olan Kıbrıs'ın Güneyinde Rumlar, Kuzeyinde ise Türkler yaşıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa, para birimi ise Türk Lirasıdır. Otellerde ve döviz bürolarında yaygın olan para birimlerini de çevirtmek mümkün. Gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler açısından oldukça zengin olan ada her sene yaklaşık 3 milyon turistin ziyaret ettiği bir destinasyon. Lüks otellerin hizmet verdiği Kıbrıs'a gitmek için Türk vatandaşlarından pasaport ve vize istenilmiyor. Ada'ya Lefkoşa Ercan Havaalanından nüfus cüzdanınızla giriş yapabilirsiniz.
Kıbrıs Bölgesini Keşfedin
Ne Tarz Bir Tatil
Masmavi deniziyle dikkat çeken şehirde yaz tatili geçirebilir, doğasıyla hayranlık uyandıran bölgelerde uzun yürüyüşler yapabilir ve bölgeye has mimari yapıları, tarihi alanları keşfedebilirsiniz.
İklim
Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kıbrıs'ta yaz ayları oldukça sıcak ve yağış almadan geçiyor. Kış aylarında ise az yağış alan Kıbrıs'ta hava oldukça ılık oluyor. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 37- 40 derece civarında seyrederken kışın en soğuk olan Ocak ayında bile ortalama sıcaklık 14 derece olarak ölçülmektedir.
Ne zaman gidilir?
Her mevsim ayrı bir güzellikte olan Kıbrıs'ta bahar aylarından itibaren tatil yapmak mümkündür. Nisan ayıyla birlikte artan sıcaklık değerleri denize girmenize olanak tanır. Mayıs, Eylül ve Ekim ayları ise Kıbrıs'ta tatil yapmak için en güzel aylardır. Sıcaklardan bunalmadan rahatlıkla denize girebilir, Kıbrıs otellerinde konforlu bir tatil yapabilirsiniz.
Kıbrıs Otelleri
Tümünü Görüntüle
Havaalanı Ulaşım
Kıbrıs Ercan Havalimanı Lefkoşa ve Gazimağusa arasında konumlanıyor. Havalimanına ulaşım transferler aracılığıyla sağlanabiliyor. Kıbrıs'ta Kıbhas adıyla hizmet veren havalimanı servisleri pek çok şehre ulaşım hizmeti veriyor. Bunun yanı sıra taksi ve araç kiralama imkanınız da bulunuyor. Ancak Kıbrıs'ta trafik İngiltere'de olduğu gibi sağdan akıyor. Dikkatli olmanız da fayda var!

Biz Sizi Arayalım

Konu başlığına göre sorumlu olacak departmanlar farklılık göstermektedir. Bu nedenle lütfen ilgili konu başlığını doğru şekilde seçiniz.

+