Seyahat Sağlık Sigortası Nedir? Nasıl Yapılır?
Tatil Sepeti Mobil Uygulama
TatilSepeti.com
Uygulamada Aç
Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Yurt dışı seyahatine çıkmadan önce “zorunlu seyahat sigortası” yaptırmak Turizm Bakanlığı tarafından mecburi tutuluyor. Zorunlu seyahat sigortası dışında dilerseniz yaptırabileceğiniz oldukça avantajlı “seyahat sağlık sigortası” ise tatilinizi güvenle yapmanızı sağlıyor. Bazı ülkeler yine seyahat sağlık sigortası olmadan vize başvurularını da kabul etmiyor. Ancak dilerseniz yaptırabileceğiniz oldukça avantajlı seyahat sağlık sigortası ile dört gözle beklediğiniz tatilinizde yaşanabilecek tüm aksaklıklara, sağlık sorunlarına, vize reddine, bagaj kabına, covid-19 tedavi masraflarına ve karantina konaklama masraflarına karşı seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Üstelik oldukça uygun fiyata!

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası fiyatları gidilecek olan ülkeye, ülkenin risk durumuna, seyahat süresine, tur boyunca verilecek kapsamlı hizmetlere, aktarmalara ve yaşınıza göre değişiklik gösteriyor. Örneğin 8 günlük bir Yunanistan turuna dahil oluyorsanız 20 euro karşılığında seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz ya da 8 günlük bir Uzakdoğu tatili için 65 euro gibi bir bedel üzerinden tatilinizi güvence altına alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası 30000 Euro’ya Kadar Teminat Sağlanıyor!

Son yıllarda yaşanan pandemi süreci ve zorunlu karantinalarla birlikte sağlık sigortasının önemini daha fazla fark etmeye başladık.  Seyahatinizde yaşayabileceğiniz kaza, ani gelişen hastalık, korona virüs nedeniyle karantina konaklama masrafları ve cenaze nakil masrafları, vize reddi durumunda vize masrafları ve daha pek çok aksiliğe karşı oluşan maddi zararlar seyahat sağlık sigortası tarafından karşılanıyor. Yurt dışı seyahatleri güvence altına alan sağlık sigortasını bazı ülkeler zorunlu tutuyor. Zorunlu olmayan ülkelere seyahat edecek olsanız da oldukça uygun fiyata seyahat sağlık sigortasını yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Tatilsepeti ile seyahat sağlık sigortası yaptırmak da oldukça basit. Yurt dışı turlara katılmaya karar verdiyseniz online rezervasyon sırasında ya da çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız tur rezervasyonlarında sağlık sigortası yaptırmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Online rezervasyon sırasında ödeme alanında “seyahat sağlık sigortası (opsiyonel)” butonunu işaretleyip gerekli alanları doldurduktan sonra e-mail adresinize rezervasyon bilgilerinizle birlikte poliçeniz de gönderilecektir.

Yaş Sınırlaması Var mı?

Seyahat sağlık sigortasında yaş sınırlaması bulunmuyor. Yaş aralıklarına göre değişen fiyatlandırma farkı poliçe ücretlendirmenize yansıtılacaktır. Her yaş grubundan seyahat severler sigorta yaptırabilir.

Seyahat Sağlık Sigortasının Sağladığı En Önemli Teminatlar

  • Seyahatin elde olmayan sebeplerle yarıda kesilmesi veya seyahate çıkılamaması durumunda seyahat bedeli sigortalıya geri ödenir.
  • Vize reddi durumunda vize masrafları ve tur bedeli sigortalıya geri ödenir.
  • Seyahat sırasında korona virüse yakalanılması durumunda doktor masrafları ve karantina konaklama bedeli sigorta şirketi tarafından karşılanır.
  • Sigortalı dilediği zaman sigorta şirketini arayarak tıbbı bilgi ve danışmanlık alabilir, en yakın doktor, eczane, sağlık ocağı, diş hekimi hakkında bilgi alabilir.
  • Sigortalıya acil müdahale gereken ameliyat, görüntüleme teknikleri, ilaç masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.
  • Sigortalının hastalık nedeniyle yapılması zaruri olan nakilleri ve nakil masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.
  • Sigortalının seyahati sırasında vefat etmesi durumunda daimî ikamet adresine tıbbi şartlara uygun olarak nakli gerçekleştirilir.
  • Sigortalının yurt dışında tutuklanması ya da tutuklanma tehdidi olması durumunda sigorta şirketi avukatlık masrafları ve gerekli diğer masraflar konusunda sigortalıya avans hizmeti sunar.
  • Seyahat sırasında sigortalının yanında bulunan bagajının çalınması ya da ulaşım aracının uğradığı kaza sonucu bagajın hasar alması durumunda sigorta limiti dahilinde bagaj hasarı karışlanacaktır.
  • Seyahat esnasında arama kurtarmayı gerektirecek bir kaza geçirmeniz durumunda sigorta şirketi teminat limiti içerisinde masrafları üstlenecektir.

Ayrıntılı tüm bilgiler sigorta poliçenizle birlikte size gönderilecektir. Tatilinizi ve sağlığınızı güvence altına almak için siz de seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

 

 

Biz Sizi Arayalım

Konu başlığına göre sorumlu olacak departmanlar farklılık göstermektedir. Bu nedenle lütfen ilgili konu başlığını doğru şekilde seçiniz.

+