Tatil Sepeti Mobil Uygulama
TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Tatilsepeti.com Çağrı Merkezi’ni haftanın 7 günü, 09:00 - 24:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

444 44 20
Dünyada Gezebileceğiniz Online Müzeler

Dünyada Gezebileceğiniz Online Müzeler

Dünyaca ünlü müzeleri online gezin

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan yeni tip corona virüs (covid-19) tüm dünyaya yayıldı. Pandemiye karşı alınan önlemler doğrultusunda yurt içi ve yurt dışı seyahatler yasaklandı. Tüm dünyada toplu etkinlikler iptal edildi, ören yerleri, müzeler kapatıldı. Hepimiz tatillerimizi iptal ettik ya da erteledik. Peki bu durum dünyanın en güzel müzelerini görmemize engel mi? Hayır! Dünyanın hemen her yerindeki en ünlü müzeler ziyaretçileri için sanal turlar hazırladı. Loure Müzesinden Vatikan’a kadar hemen her müzeyi online olarak ziyaret edebilirsiniz. Biz de sizler için görmeniz gereken müzeleri listeledik!

Vatikan Müzesi - İtalya

Dünya’nın en ünlü müzelerinden olan Vatikan Müzesi, Rönesans döneminden itibaren üretilmiş en güzel sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Karantina altında olduğumuz bu günlerde Vatikan Müzesi’ni gezmek en iyi alternatiflerden biri.  Müzede toplamda 54 galeri bulunuyor. Her birini detaylı inceleyerek gezdiğinizde bir günde bitirmeniz asla mümkün değil, hele ki kalabalıklar içerisinde eserleri incelemeniz ve eserler hakkında bilgi edinmeniz oldukça zor. Oysaki sanal tur sayesinde Micheangelo’nun Sistine Şaphel’i tavanına çizdiği İncil’den tarihi sahnenin yer aldığı resmi doyasıya incelemeniz ve hikayelerini okumanız mümkün. Türkiye’de eller tablosu olarak anılan resmi de orijinal çiziminden inceleyebilirsiniz. Vatikan Müzesi’ndeki en ünlü tabloları ve heykelleri yakından görmek için tıklayın!

Van Gogh Müzesi - Hollanda

Hollanda’da gezilecek yerler deyince aklımıza ilk gelen yer tabi ki de Van Gogh müzesi. 30’lu yaşların sonunda resim yapmaya başlayan Van Gogh trajik hayatı ve eserleriyle her zaman merak konusu oldu. 5 katlı binanın bodrum katı dahil olmak üzere müzedeki tüm eserler kronolojik bir sırayla sergileniyor. Böylelikle Van Gogh’un tüm hayatını resimler üzerinden gözlemlememiz sağlanıyor. Van Gogh Müzesi sanal turu sayesinde karantina günlerini yeni keşifler yaparak geçirebilirsiniz.

Louvre Müzesi Fransa

Dünyanın en büyük müzesi olarak akıllara kazınan Louvre Müzesi Fransa’ya adım atan herkesin listesinde olması gereken duraklardandı. Covid-19 pandemisi nedeniyle evlerimizde olduğumuz bu günlerde Mona Lisa’yı sanal tur ile görmeye ne dersiniz? Üstelik saatlerce kuyruk beklemeden, hızlıca ilerlemek zorunda kalmadan, evinizde belki de yatağınızda Louvre Müzesi’ni sanal tur ile gezebilirsiniz. Louvre Müzesi’nde Eski Mısır’a yani Firavunlar dönemine ait eserleri, Louvre’un hendek kalıntıları’nı ve Galerie d'Apollon’u mutlaka görmelisiniz. Unutmayın, 10 futbol sahası büyüklüğündeki Louvre Müzesi’ni sanal tur ile gezmek ücretsiz!

British Museum - İngiltere

Londra deyince akla gelen British Museum dünyanın en kıymetli ve paha biçilemez eserlerine ev sahipliği yapıyor. Müzenin en ünlü eserleri arasında yer alan Rosetta Taşı, M.Ö 2.yy olarak tarihlenmiş, Mısır hiyorogliflerinin anahtarı olarak Antik Mısır tarihinin de aydınlanmasını sağlamıştır. Müzedeki bir diğer eser ise Lion Hunt Rölyefleridir. Kralların aslan avını anlatan bu rölyef dönem sanatının en önemli örneklerinden bir tanesidir.

Metropolitan Müzesi - ABD

Dünyanın en ünlü sanat müzelerinden olan Metropolitan Amerika’da bulunuyor. Korona virüsün en ağır yaşandığı kıtayı bir süre daha ziyaret etmekte zorlanacağız ama Eski Mısır, Roma, Yunan ve Doğu’ya ait eserleri incelemek için sanal turlardan yararlanabiliriz. Müzede aynı zamanda Vincent ve Van Gogh’a ait eserler de bulunuyor. Metropolitan Müzesini sanal müze turu sayesinde evinizde gezebilirsiniz.

Machu Picchu - Peru

Peru’nun ve dünyanın en ünlü antik şehri İnkalar’a ait Machu Pıcchu And Dağlarının üzerinde bulunuyor. Oldukça zorlu olan antik şehrin yolunu yürümeden sanal müze turu ile kolayca gezebilirsiniz. Dünyanın 7 Harikası arasında bulunan Machu Pıcchu’yu ziyaret etmek için geç kalmayın!

Dali Müzesi - İspanya

İspanya’nın en ünlü müzelerinden olan Dali Müzesi, içerisindeki eserler kadar mimarisiyle de dikkat çekiyor. Katalonya bölgesinde bulunan ve Salvador Dali tarafından kurulan müze, ressamın ilk sergisinin yapıldığı tiyatro binası olarak biliniyor. Sürrealist ressamın eserlerini yakından incelemek ve hayatını resimleri üzerinden öğrenmek   için Dali Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Kolezyum - İtalya

İtalya deyince akla gelen bu yapı, Antik Roma’da gladyatörlerin güç gösterisini izleyecekmişsiniz hissine kapılmanızı sağlıyor. 2 bin yıllık tarihiyle ön plana çıkan arena, İtalya’nın Roma şehrinde bulunuyor. Mutlaka görülmesi gereken şehirler listesinde başı çeken Roma’ya Koronevirüs nedeniyle şimdilik gidemiyoruz ama Kolezyum’u online olarak mutlaka keşfedin!

Mısır Piramitleri -  Mısır

İnşası sırlarla dolu bu piramit şekilli, devasa kral mezarları Dünya’nın yedi harikası arasında yer alıyor. Yaklaşık 118 tane olan piramitlerin en büyüğü Keops adı verilen piramittir. Genellikle fravun krallar ve eşleri için yapılan bu yapıların içerisinde öteki hayatta ihtiyaç duyacaklarını düşündükleri eşyalar, hazineler ve mumyalanmış cesetleri bulunuyor. Antik Mısırı daha yakından keşfetmek isterseniz piramitlere hemen göz atabilirsiniz

Biz Sizi Arayalım

Konu başlığına göre sorumlu olacak departmanlar farklılık göstermektedir. Bu nedenle lütfen ilgili konu başlığını doğru şekilde seçiniz.

+