Tatil Sepeti Mobil Uygulama
TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Tatilsepeti.com Çağrı Merkezi’ni haftanın 7 günü, 09:00 - 24:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

444 44 20
Van Gölü Ekspresi

Van Gölü Ekspresi

Van Gölü Ekspresi Nedir?

Van gölü Ekspresi, Doğu Anadolu bölgesinin en güzel rotalarından bir tanesi. Son yıllarda oldukça popüler olan Doğu Ekspresinden sonra Van Gölü Ekspresi de gündeme gelen önemli tren yolculuğu güzergahlarından oldu. Ankara-Bitlis arasında 24 saat süren yolculuk muhteşem doğa manzaralarına ev sahipliği yapıyor. Doğu ekspresine göre biraz daha meşakkatli olan bu rota eşi benzeri olmayan bir kış masalı yaşamanıza da imkân tanıyor. Van Gölü ekspresine bilet bulmak Doğu ekspresine göre çok daha kolay, tabii şimdilik! Bu muhteşem rotanın da herkes tarafından keşfedilmesi ve talep görmesi an meselesi!

Van Gölü Ekspresinde toplam 8 vagon bulunuyor. 8 vagonun içerisinde ise pulman, örtülü kuşetli ve yataklı vagonları bulunuyor.

Pulman: 24 saat sürecek bir yolculuk için uygun olmayan vagon tipi diyebiliriz. Bu vagonlarda 2 kişilik koltuk ve bir diğer tarafta tek kişilik bir koltuk daha bulunuyor. Koltuklar oldukça geniş ve rahat olsa da 24 saati aşan bir yolculuk için konforlu bir tercih olmuyor.

Örtülü Kuşetli: 4 kişilik koltukların bulunduğu bu vagonda aynı zamanda yatak da bulunuyor. Tren yolculuğunuzu keyifli ve konforlu hale getirecek örtülü kuşetli vagonlarda priz de mevcut. TCDD tarafından verilen temiz çarşaf ve yastıklar sayesinde kış manzaralarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Yataklı: iki kişilik olan yataklı vagonlarda biri altta bir üstte olmak üzere iki yatak mevcut. Vagonda mini buzdolabı, masa, lavabo ve priz bulunuyor. Van gölü ekspresinin en konforlu vagonu olan yataklı vagonlardan biletinizi alabilirsiniz vagonun size ayrılan bölümünden muhteşem doğa manzaralarını kolaylıkla yakalamanız mümkün!

Van Gölü Ekspresi Hangi Günler Kalkıyor?

Van gölü ekspresi Ankara Tatvan arasında toplam 60 durağı olan bir tren hattı. Adının aksine Van’a kadar değil Bitlis Tatvan’a kadar gidiyor. Tatvan’da son bulan yolculuğunuzu Van’a giderek uzatmak isterseniz Tatvan’dan Van Gölü üzerinden feribotla Van’a ulaşabilirsiniz. Haftanın 2 günü olan Van Gölü ekspresi Ankara’dan Pazar ve Salı günleri hareket ediyor. Tatvan’dan ise Salı ve Perşembe günleri hareket ediyor. Yolculuğa Tatvan’dan başlayarak Doğu Anadolu şehirlerini gündüz görme imkanınız oluyor.

Van Gölü Ekspresi Kalkış ve Varış Saatleri

Van gölü ekspresinin 60 civarında durağı var. Ancak ana duraklar olarak Ankara, Kayseri, Sivas, Malatya, Elâzığ ve Tatvan sıralanabilir. Bu duraklardan kalkış saatleri ise aşağıdaki gibi;

Ankara Kalkış Kayseri Kalkış Sivas Kalkış Malatya Kalkış Elazığ Kalkış Tatvan Varış
11:00 17:50 21:25 01:54 04:39 11:16
Tatvan Kalkış Elazığ Kalkış Malatya Kalkış Sivas Kalkış Kayseri Kalkış Ankara Varış
07:55 14:01 16:45 20:52 00:29 07:22

 

Van Gölü Ekspresi ile Ne Zaman Seyahat edilmeli?

Hem kış hem de ilkbahar aylarında muhteşem manzaralara şahitlik edebilirsiniz. Kış aylarında donmuş şelaleler, karlarla örtülü Nemrut, beyaz örtünün kapladığı Muş ovası inanılmaz keyifli bir kış rotası oluşturuyor. İlkbahar’da ise çözülen buzların şelalelerden büyük bir coşkuyla dökülmesi, Muş ovasının yemyeşil görüntüsü ve rengarenk çiçekleri eşsiz doğa manzaralarına şahitlik etmenize fırsat tanıyor.

Van Gölü Ekspresi ile Nereleri Görebilirsiniz?

Van gölü ekspresi ile Doğu Anadolu’nun tarihi ve doğal zenginliklerini keşfedebilirsiniz. Muş ovasının baharda açmış rengarenk çiçekleri ya da kış ayında bembeyaz bir örtüyle saklanmış güzelliğini mutlaka görmelisiniz! Van’da muhteşem bir kahvaltı sonrası trene binerek yolculuğa başlamalısınız. Böylelikle Doğu’nun şehirlerini gündüz gözü ile görebilirsiniz. Van Gölü ekspresi ile Bitlis, Muş, Bingöl, Elazığ gibi Doğu Anadolu şehirlerini ziyaret etmeniz mümkün.

Van gölü ekspresi turları da sizlere büyük kolaylık sağlıyor. Öncelikle uçakla Van’a gidiliyor ve Van’ın tarihi, doğal güzellikleri keşfediliyor. Dillere destan olan Van kahvaltısı yapılıyor. Daha sonrasında trene biniliyor ve doğal güzelliklerin apaçık göründüğü yataklı vagonlarınızda seyahat etmeye başlıyorsunuz!

Biz Sizi Arayalım

Konu başlığına göre sorumlu olacak departmanlar farklılık göstermektedir. Bu nedenle lütfen ilgili konu başlığını doğru şekilde seçiniz.

+